Jak załagodzić spór o pilota?

W domach gdzie jest tylko jeden odbiornik telewizyjny, a amatorów „małego ekranu” jest więcej pojawia się odwieczny problem „sporu o pilota” zamykający się w chęci oglądania w tym samym czasie różnych programów. Jedna strona z chęcią chciałaby obejrzeć mecz, a druga serial – powód do sporu jest gotowy. Jak temu zaradzić?

Jeśli masz dostęp do specjalnych zestawów lub Twój telewizor posiada taką funkcję, możesz nagrać day program po to, a by odtworzyć go w późniejszym czasie. W takiej sytuacji jedna z osób ogląda to co chce, a druga nie traci wyczekiwanego programu, ponieważ ogląda go w późniejszym czasie.

Kolejną możliwością jest zakup drugiego telewizora. Jest to rozwiązanie kosztowne i kłopotliwe w przypadku małych domów lub mieszkań, jednak warto je rozważyć, jeśli problem powtarza się często. Drugie z urządzeń może być mniejsze i tańsze – kwestia ta nie ma wielkiego znaczenia – chodzi tylko o to aby dało się coś na nim oglądnąć.

Innym rozwiązaniem jest zakup tunera telewizyjnego do komputera. Jeśli posiadasz w miarę duży monitor, lub Twój laptop nie należy do najmniejszych rozwiązanie to może przypaść Ci do gustu. Jest ono o tyle ciekawe, iż nie wymaga dużych nakładów finansowych i będzie najbardziej korzystne dla osób, które raczej rzadko oglądają telewizję.

Jeśli jednak żadne z wyżej wymienionych nie wchodzi w rachubę pozostaje przekonać współkorzystających do tego, aby dogadać się co do oglądania wspólnego tego, co interesuje obie sprawy. Wbrew pozorom może to przynieść polepszenie wzajemnych relacji i pogłębienie związku, ponieważ nic nie działa lepiej niż szczera rozmowa o obopólnych zainteresowaniach.

Rozwiązanie problemów związanych z pilotem nie jest więc takie trudne, należy je tylko dopasować do danej sytuacji. Dzięki temu można zażegnać wiele sporów, a co jeszcze ciekawsze, namówić drugą połówkę do zakupu fajnego sprzętu, dzięki któremu można obejrzeć wiele ciekawych programów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.