Jak zdobyć wymarzoną pracę?

czy-znajomosc-angielskiego-pomaga-w-znalezianiu-pracy
Szanse na zdobycie pracy marzeń wzrosną, jeżeli będziesz mieć odpowiednie na stanowisko kwalifikacje oraz zaprezentujesz się w odpowiedni sposób, jako kandydat, który będzie godnie reprezentował firmę.

Podnieś kompetencje zawodowe

Bardzo ważne jest podnoszenie swoich kwalifikacji. Kompetencje potwierdzone odpowiednimi certyfikatami albo możliwe do zweryfikowania już na etapie rozmowy kwalifikacyjnej – do takich prócz wiedzy branżowej należy np. znajomość języków obcych – mogą dać Ci przewagę nad konkurencją. Dlatego bez względu na to, czy dopiero zaczynasz karierę, czy masz za sobą doświadczenie, nigdy nie wolno osiadać na laurach. Inwestycja w kursy i szkolenia czy udział w branżowych konferencjach z całą pewnością zwrócą się, otwierając przed Tobą zupełnie nowe możliwości zawodowe i dając szanse na negocjację zarobków. Równie ważna jest nauka języków obcych. Bez angielskiego teraz ani rusz. Swoje umiejętności podszkolisz w szkole języków obcych. Najlepiej w położonej w Twojej okolicy, by oszczędzić czas. Jak znaleźć dobrą szkołę? Wpisz w Google hasło „angielski Gliwice” czy „angielski w Toruniu”, odwiedź strony internetowe szkół w Twoim mieście, zapoznaj się z nauczycielami, metodami, opiniami słuchaczy.

Znając język np. niemiecki możesz podjąć się dobrze płatnej pracy opiekuna osób starszych.

Najnowsze oferty pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na stronie: https://senioport.pl/oferty-pracy-opieka.

Zadbaj o swój wizerunek

Kiedy już kompetencje, jakie pokażesz w CV, dadzą Ci zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, należy zadbać o wizerunek, aby nie zaprzepaścić szans, a wręcz przeciwnie – wypaść najlepiej, jak to tylko możliwe. W pracy, szczególnie na wysokich i eksponowanych stanowiskach, ważna jest prezencja, dlatego na rozmowę warto schludnie się ubrać i zachować nienaganne maniery. Pamiętaj o zasadach biznesowego savoir vivre, z równym szacunkiem traktuj wszystkie osoby obecne podczas rozmowy, bądź pewny siebie, opanowany, a przy tym uprzejmy. Rekruterzy oceniać będą nie tylko Twoje kompetencje zawodowe, ale także umiejętności interpersonalne i reakcje na stres. Nie daj się wyprowadzić z równowagi nieoczekiwanym pytaniem – właśnie o sprawdzenie, jak się zachowasz zaskoczony, tak naprawdę chodzi. Jeżeli jakieś pytanie dotyczy osobistych sfer, niezwiązanych z pracą, taktownie powiedz, że nie widzisz związku z pracą na danym stanowisku i wolisz nie udzielać odpowiedzi. Masz do tego prawo. Wreszcie gdy przyjdzie czas na pytania z Twojej strony, pokaż, że jesteś do rozmowy dobrze przygotowany, ale nie zajmuj czasu nieistotnymi drobiazgami. To, jak wypadniesz na rozmowie, jest kluczowe. Doświadczeni rekrutujący i szefowie wiedzą, że wiedzę zawsze można uzupełnić, ale charakter i sposób zachowania zmienić raczej trudno.