Jak zorganizować udany bankiet firmowy w restauracji?

Fantastyczne wyniki firmy, okrągła rocznica istnienia przedsiębiorstwa, intensywny rozwój marki, ekspansja na nowe regiony czy urodziny prezesa to tylko kilka z okazji do świętowania w gronie pracowników, partnerów biznesowych i kontrahentów. Jak zorganizować udany bankiet firmowy w restauracji, który wpłynie pozytywnie na wizerunek przedsiębiorstwa i będzie mile wspominany przez długi czas? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Czym tak naprawdę jest bankiet?

Co kryje się pod pojęciem bankiet? To wystawne przyjęcie, które urządza się w celu uczczenia ważnego wydarzenia dotyczącego życia publicznego, zawodowego lub prywatnego. W Polsce zdecydowana większość bankietów organizowana jest dla firm z różnych branż średniego i dużego szczebla. Podczas tego rodzaju imprezy można wymieniać się różnymi poglądami z pozostałymi uczestnikami, integrować się, rozluźnić, a także nawiązać nowe relacje biznesowe. Jednak, aby to przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem, należy zadbać o kilka szczegółów – jakich?

Kompletna lista gości oraz zaproszenia

Lista gości w dużym stopniu determinuje wybór lokalu, a dokładnie jego wielkość. Zanim zajmiemy się ustalaniem detali wydarzenia, musimy na wstępie ustalić, ile osób zaprosimy i kogo (np. ważne dla firmy osobistości). Jeśli chodzi o sposób zaproszenia, możemy wysłać eleganckie powiadomienia tradycyjną drogą (za pośrednictwem poczty) lub przygotować spójny graficznie szablon i wysłać e-zaproszenia mailowo.

Odpowiednie miejsce na organizację bankietu

Wybór idealnej restauracji, w której odbędzie się bankiet naszej firmy, powinien być dobrze przemyślany. Przez czas trwania imprezy lokal ten będzie stanowił swego rodzaju wizytówkę przedsiębiorstwa, powinien więc zrobić jak najlepsze wrażenie na gościach już od samego wejścia. Warto zdecydować się na miejsce, w którym jest pozytywna atmosfera, elegancki, stylowy wystrój oraz które dysponuje odpowiednią liczbą miejsc parkingowych.

Menu dopasowane do charakteru imprezy firmowej

Aby wywrzeć dobre wrażenie na uczestnikach bankietu, należy przyłożyć szczególną uwagę do serwowanych dań i przekąsek. Warto ustalić w szczegółach już kilka tygodni przed planowanym przyjęciem, co powinno pojawić się na stołach, uwzględniając charakter imprezy. Inne dania będą pasowały na formalnym bankiecie, a inne na tym, zorganizowanym w luźnym, mniej oficjalnym stylu. Jeżeli wśród zaproszonych gości znajdą się też obcokrajowcy, dobrym pomysłem będzie serwowanie dań typowych dla tradycyjnej, polskiej kuchni.

Jeśli chodzi o napoje wysokoprocentowe, to standardowym, bankietowym trunkiem jest wino. Warto jednak ustalić, czy pojawią się też inne alkohole oraz czy będą limitowane. Nie zaszkodzi w tej kwestii poradzić się restauracyjnego kucharza, który powinien podsunąć nam kilka propozycji na ciekawe i naprawdę smaczne menu.

Dodatkowe atrakcje dla uczestników bankietu firmowego

Aby bankiet był interesujący i nie znużył gości, warto rozważyć przygotowanie dodatkowych atrakcji, takich jak na przykład muzyka na żywo, występ grupy kabaretowej, pokaz magii, degustacja różnych gatunków wina czy warsztaty sztuki kulinarnej. Tego typu niespodzianki z pewnością będą miłym zaskoczeniem dla wszystkich uczestników przyjęcia.

Jeśli szukasz w Warszawie eleganckiego lokalu gastronomicznego, w którym warto zorganizować firmowy bankiet, warto przyjrzeć się bliżej dzielnicy Mokotów. Restauracje się tam znajdujące, jak choćby restauracja PAPU, cieszą się dużą popularnością, wysokim poziomem obsługi i zróżnicowaną ofertą kulinarną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.