Jaka lodówka najlepsza?

Jaka lodówka najlepsza?

 

Nieuchronnie zbliża się czas urlopów, co z całą pewnością oznacza błogie lenistwo, chociaż przez kilka dni i planowane lub spontaniczne wyjazdy czy to z przyjaciółmi czy z rodziną. Jak to z każdym wyjazdem bywa, trzeba wziąć ze sobą jedzenie, by w czasie drogi móc się posilić. I tu się pojawia dylemat. Jakie jedzenie będzie najlepsze, a przede wszystkim, do czego je włożyć żeby nam się nie roztopiło w upalne dni i było zdatne do spożycia? Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście zakup przenośnej lodówki turystycznej. Czym się kierować przy jej zakupie?

 

Rodzaje lodówek turystycznych

 

Na rynku zajmującym się turystykom można spotkać dwa rodzaje lodówek. Możemy spotkać się lodówkami elektrycznymi oraz te, które nie potrzebują zasilania. Są to dwa główne podziały, ale oczywiście lodówki dzielą się jeszcze na pomniejsze kategorie.

 

Lodówki na gaz

 

Są nazywane lodówkami sprężarkowymi lub kompresorowymi.   Czynnikiem chłodzącym jest sprężony gaz. Pomimo wielu zalet i korzyści (jak energooszczędność), urządzenia tego typu są bardzo drogie, przez co niewiele osób może sobie na nie pozwolić. Do chłodzenia wykorzystuje się amoniak. Zaletą niewątpliwie jest to, że posiada dużą wydajność oraz energooszczędność.

 

Lodówki na wkłady chłodzące

 

Są to lodówki, które nie wymagają zasilania. Niską temperaturę utrzymują dzięki szczelnemu zamknięciu oraz izolacją wnętrza w postaci pianki poliuretanowej lub styropianu. Najczęściej są wykonane z plastiku bądź metalu, a przy tym są lżejsze niż urządzenia korzystające z zasilania.

 

Lodówki elektryczne

 

Lodówka samochodowa może być zasilana z gniazda zapalniczki. Oprócz tego bardzo często wyposażona jest w wkłady chłodzące, co pozwala zabrać ją również bez potrzeby podłączenia do zasilania.