Japonia – popularne miejsca

Na przestrzeni lat Azja jako cały kontynent, ale także Japonia przeżywa niemały bum jeśli chodzi o zainteresowanie. Trudno się dziwić, ponieważ jest tam nie tylko inna mentalność, ale też niekiedy odmienne podejście do życia. Tym, dzięki czemu lepiej możemy poznać Tokio, a także inne miasta, jest zwiedzanie. Oto kilka z lokalizacji, które mogą zaciekawić.

Będąc w samym Tokio, dobrym pomysłem się do buddyjskiej świątyni Sensō-ji. Powstała ona w siódmym wieku. Pierwotnie był to teren wiejski. Twórcą świątyni został jej wódz, który trafnie rozpoznał w przyniesionym przez mieszkańców artefakcie, posąg mający przedstawiać postać bogini miłosierdzia – Awalokiteśwara. Resztę swego życia poświęcił on na życie według zasad buddyzmu. Świątynia na przestrzeni tych ponad tysiąca lat rzecz jasna zmieniała swój wygląd. Dziś turyści mogą podziwiać okazałe miejsce kultu, który okalają pawilony prowadzące do jego wnętrza. Prowadzi do niej między innymi także główna brama. Całość robi szczególnie imponujące, a może nawet bajkowe wrażenie zwłaszcza nocą. Swoje robi tu zapewne oświetlenie, które niewątpliwie dodaje uroku a może nawet tajemniczości. Świątynia jest otwarta dla zwiedzających. Rokrocznie odwiedza ją kilkadziesiąt milionów turystów. Widać więc, że jest to istotny punkt na mapie stolicy Japonii.

Niesamowitą atrakcją – zwłaszcza jeśli planujemy wybrać się z dziećmi – jest Park Tematyczny Universal Studios. Znajduje się on w Osace, mieście na południu kraju. Wspomniany park jest w sumie jednym z sześciu na świecie. Jak nietrudno się domyślić, skupiony jest on na markach, postaciach, filmach, itd., do którego prawa posiada amerykańska wytwórnia. Znaleźć tam więc można między innymi miejsca poświęcone Godzilli, uniwersum Pokemonów, czy Spider-Mana, a to oczywiście tylko wierzchołek góry atrakcji. Świadczy o tym choćby wielkość całego kompleksu. Rozlokowano go w sumie aż na 54 hektarach. Nie wszystkie atrakcje są oczywiście dostępne cały czas, jednak rzecz jasna są zastępowane nowymi. Całość otwarto w 2001 roku. Również i to miejsce cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem turystów odwiedzających Japonię.

Nie tylko z zainteresowaniem, ale też z podziwem patrzy się na kolejną atrakcję Tokio. Jest nią wieża telewizyjna Skytree. Jej całkowita wysokość to dokładnie 634 metry! Budowa całości trwała w sumie cztery lata, a zakończono ją w 2012 roku. Jest to z pewnością konstrukcja nie byle jaka. Jest to w ogóle jedna z najwyższych tego typu budowli na świecie. Można powiedzieć, że stojąc na jej szczycie, niemal faktyczne dosięga się gwiazd. Obecnie tokijska wieża zajmuje drugą lokatę pod kontem najwyższych drapaczy chmur

Tokio oraz inne miasta, to takie miejsca, z których chce przywieźć się wiele pamiątek. Choćby z tego powodu warto wymienić złotówki na jeny. Oczywiście w granicach potrzebnej kwoty. Taką opcje daje na szczęście już coraz więcej kantorów w naszym kraju. Nie powinno to więc przysporzyć większych trudności.

Będąc w tamtych zakątkach świata może warto udać się także do Chin, gdzie kultura, miejsca, ludzie, fascynują nas od niepamiętnych czasów. Wówczas warto zapatrzyć się w ich obowiązującą walutę, czy niepotrzebne myśli – Chiny waluta – nie plątały się w naszej głowie podczas tak niesamowitej wyprawy.

Kolejnym intrygującym miejscem, które zyskuje na popularności jest Kuwejt znajdujący się w południowo – zachodniej Azji. To niezwykle rozwinięte kulturowo i gospodarczo miejsce zyskuje swoich zwolenników z każdym rokiem! Warto pomyśleć także o zabraniu ze sobą gotówki, by móc zrobić zakupy na jednym z lokalnych targów i poczuć się jak „lokals”. Kuwejt waluta, czy waluta Japonia, czy Chin jest zawsze dostępna i to w usłudze waluty z dostawą do domu w jednej z sieci kantorów Tavex.