Kabriolet – hit czy kit?

Kabriolety traktowane są podobnie, jak samochody dwuosobowe, dlatego należy mieć olbrzymią dawkę rezerwy w jego ocenie i porównywaniu do standardowych samochodów miejskich. Nie powinniśmy porównywać zwykłego auta z kabrioletem, a jedynie skoncentrować się na rzeczywistych wadach i zaletach tego konkretnego samochodu. Jeśli wahasz się nad decyzją o jego zakupie, zapraszamy do krótkiej lektury.

Bardzo często samochody typu kabriolet są małe i nie posiadają miejsca do przewożenia większej ilości osób. Zaletą takiego rozwiązania jest komfort jazdy i komfort poruszania się po jezdni (np. parkowanie), zdecydowaną wadą natomiast jest pojemność samochodu, możliwość wypadów rodzinnych i dużych zakupów. Jeśli nie przeszkadza Ci mała ilość miejsca w środku tego rodzaju samochodów, zastanów się nad wadami i zaletami.

Hit?

Chociaż aktualnie już nie uważa się, że posiadanie kabrioletu jest rodzajem pewnej zamożności, nadal tego rodzaju samochody wzbudzają uwagę wielu osób. Nie ma osoby, która nie spojrzy na przejeżdżający samochód bez dachu, chociaż nie na wszystkich robi to ogromne wrażenie. Jeśli jednym z celów posiadania dobrego samochodu u Ciebie jest wzbudzanie uwagi, kabriolet zdecydowanie jest wart zachodu.

Kit?

Zdecydowaną wadą tego rodzaju samochodów jest sam składany dach – nie jest to auto tak wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, a często złożony dach wygląda mało atrakcyjnie. Kabriolety są również częściej ofiarami skandalicznych zachowań, uszkodzeń oraz prób kradzieży, aczkolwiek świadczy to o ich nietuzinkowości i ciągłej popularności na rynku.

Wymagania techniczne wśród kabrioletów nie są żadną przeszkodą, bo jak się okazuje można znaleźć naprawdę szybkie i mocne samochody, które przy ruszaniu spod sygnalizatora będą wbijały wszystkich w siedzenia. Kolejną zaletą jest fakt, że już za kilkanaście tysięcy złotych można sprawić sobie naprawdę dobrą wersję samochodu, z niedużym przebiegiem i w zadbanym stanie. Zobacz więcej.