Kleje poliuretanowe – dla domu i przemysłu.

glue-3-1424172Prawdopodobnie ani jedna gałąź gospodarki nie obyłaby się bez klejów przemysłowych. Kleje przemysłowe zazwyczaj w swojej zawartości posiadają substancje chemiczne. Przy tym, niemała część z nich to mieszanka kauczuku z wodą.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że w produkcji popularne stają się kleje poliuretanowe. Mają one tę cechę, że są niezwykle elastyczne i klejące do powierzchni. Świetnie przydają się do klejenia elementów takich jak wyroby papiernicze, pianka, tarcica oraz artykuły budowlane jak blacha czy płyty betonowe.Bezspornie w trakcie budowy jednym z kluczowych materiałów okazują się kleje. W gruncie rzeczy wszelkie prace budowlane kojarzą się z użyciem różnego rodzaju klejów. Jednakże posiadają one użytek również w mieszkaniu, w szkolnej ławce czy też w firmie. Nie wspominając o ogromnej funkcji w gospodarce.W przypadku gdy przewidujemy aranżację naszego domu w elementy drewniane czy też podłogę z paneli drewnianych nieodzowne są kleje do drewna.

W związku z tym najważniejsze jest czy potrzebne są kleje rozpuszczalnikowe czy kleje poliuretanowe.Kleje do drewna to najczęściej kleje rozpuszczalnikowe znane też jako kleje kontaktowe. Odznaczają się one niewielkim czasem utwardzania i są wytrzymałe na czynniki temperaturowe jakie istnieją w pobliżu. Wykorzystuje się je szczególnie w przemyśle meblarskim do klejenia wykończeń meblowych i forniru.
Co ciekawe, ostatnio wytwarza się coraz więcej klejów ekologicznych – ma to znaczenie szczególnie w środowisku domowym czy firmie. Na przykład kleje do drewna mogą zawierać mieszaninę naturalnych składników klejących i wody, bez wykorzystania toksycznych dla zdrowia substancji.


Nabycie właściwego kleju, dobrze jest uzupełnić pojęciem o klasyfikacji substancji klejących – zależnie materiałów jakie spoiwo ma łączyć, różna jest jego zawartość i atrybuty fizyczne. Dla przykładu klej do materiału jest doskonały do łączenia materiałów, wyrobów ze skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.