Komputerowe urządzenia wielofunkcyjne

Niemalże każdy użytkownik i posiadacz komputera ma w domu drukarkę. Umożliwia ona drukowanie dokumentów czy zdjęć. Na rynku dostępne są różne rodzaje drukarek. Każdy użytkownik z pewnością znajdzie coś dla siebie. Dziś jednak chcielibyśmy przybliżyć – urządzania wielofunkcyjne. Sprzęt ten, za wyjątkiem funkcji drukowania, posiada również możliwość skanowania, kserowania i wysyłania faksów.

Urządzenia wielofunkcyjne dzielą się na:

  • Atramentowe
  • Laser kolor
  • Mono laserowe

Pierwsze z nich, czyli atramentowe urządzenia to doskonały wybór dla użytkowników mało wymagających. Idealnie nadają się do użytku domowego, posiadają skaner, drukarkę i ksero. Wydruk jest wyraźny również przy drukowaniu fotografii. Taki typ drukarki będzie wystarczający dla każdego użytkownika, który posiada komputer i potrzebuje czasem coś wydrukować. Ceny drukarek atramentowych nie są duże, jednak ich popularność spadła odkąd na rynku pojawiły się drukarki laserowe. O ile w drukarkach atramentowych wymiana wkładów z atramentem wymagała większych kosztów, tak przy drukarkach laserowych koszt ten znacznie się zmniejszył.

Drugi rodzaj urządzeń, czyli urządzenia laser kolor nadają się do wysokiej jakości wydruku kolorowego. W biurze sprawdzą się idealnie, mają funkcję kopiarki, faksu, skanera i standardowej drukarki. Na taki sprzęt warto zdecydować się na przykład wtedy, gdy prowadzi się firmę lub pracuje w domu. Potrzeba przesłania faksu czy zeskanowania i przesłania pocztą elektroniczną dokumentów nie będzie już problemem. Urządzenia laser kolor również nadają się do drukowania fotografii. W biurach rzadko się to robi, ale jeśli lubisz drukować zdjęcia w domowych warunkach – z pewnością przyda Ci się właśnie tego rodzaju drukarka.

Ostatni rodzaj sprzętu wielofunkcyjnego to urządzenia mono laserowe. Nie drukują dokumentów w kolorze, obsługują jedynie czarno-białe wydruki. Urządzenie to sprawdzi się dla osób, które chcą głównie korzystać z funkcji wydruku dokumentów, skanera i wysyłania faksu.

Na rynku wybór drukarek jest bardzo duży. Ceny tego rodzaju urządzeń wahają się w zależności od producenta oraz funkcji, które posiadają. Przed zakupem warto poradzić się specjalisty, który doradzi, jaki sprzęt będzie najbardziej przydatny w konkretnym przypadku. Jeśli orientujemy się w temacie, wystarczy skorzystać z Internetu, aby znaleźć odpowiednie urządzenie, którego akurat poszukujemy. Zobacz więcej.