Kosmetyki do kąpieli

Jeszcze do niedawna krążyło przekonanie, że kąpiel w wannie wysusza i szkodzi skórze. Producenci kosmetyków i firm farmaceutycznych obalili ten mit produkując odpowiednie kosmetyki, które nawilżają i natłuszczają skórę. Jakich kosmetyków używać, by zachować zdrowie i blask naszej skóry?

Zalet brania kąpieli w wannie jest wiele, począwszy od chwili błogiego relaksu w przyjemnym aromacie płynów, po czas na pielęgnację skory i włosów przy zastosowaniu odpowiednich kosmetyki. Odżywcze kąpiele zapobiegają również bólom różnego pochodzenia, rozluźniając mięśnie gładkie. By skóra po kąpieli nie była wysuszona, zaleca się stosowanie płynów, które zawierają olejki migdałowe bądź kokosowe, zbawienna będzie również zawartość miodu.

Jeśli skóra posiada przebarwienia bądź jesteśmy właścicielami cellulitu lub zwiotczałych partii skórnych, warto rozejrzeć się za płynem do kąpieli zawierającym borowinę. Po takim zabiegu skóra będzie ożywiona i oczyszczona z toksyn.

Nim zanurzymy nasze ciało w wannie pełnej wody, warto dodać do niej płyn z dodatkiem koziego mleka. Już w czasach starożytnych ludzie korzystali z jego dobrodziejstwa, kozie mleko regeneruje skórę, odżywia i odmładza ją przywracając naturalne pH.

Jeśli jesteśmy zwolennikami wodnego relaksu w towarzystwie piany, warto rozejrzeć się za żelami do kąpieli, które zawierają olejki aromatyczne. Wybierając żel, przeczytaj jego skład, najlepsze będą te, które zawierają ekstrakty na bazie naturalnych składników i są produkowane na bazie solanek uzdrowiskowych.

Unikajmy natomiast płynów i żeli, które w swoim składzie zawierają mnóstwo barwników i zagęszczaczy. Farmaceuci są zgodni, że najbardziej szkodliwym składnikiem masowej produkcji kosmetyków do kąpieli są parabeny. Są to substancje mające za zadanie wydłużyć przydatność kosmetyku. Niestety związek ten umożliwia powstawanie grzybów, które są szkodliwe dla ludzi.  Innym równie szkodliwym składnikiem żeli do mycia są tzw. SLSy. Niestety pojawiają się w składach większości popularnych kosmetyków. Starajmy się unikać tych substancji, szczególnie kupując kosmetyki dla dzieci.

Jeśli dobrze dobierzemy produkty do kąpieli, jesteśmy w stanie stworzyć w zaciszu swojej łazienki małe SPA. Dostępne produkty kosmetyczne mają bardzo dobrą jakość, produkowane są w oparciu o najnowsze technologie pomagające chronić zdrowie. Więcej o włosach przeczytasz tutaj.