Kuchnia kubańska w pigułce

 

Wyjazdy na Kubę stają się coraz bardziej popularne. Coraz lepiej znamy atrakcje tej wyspy, z radością odkrywamy też wyspiarskie menu. Jakimi specjałami może nas oczarować dieta Kubańczyków?

Kuchnia kubańska, podobnie zresztą jak i cały kraj, może się pochwalić ogromną różnorodnością.Tutejsze przysmaki jednym kojarzą się z daniami znanymi w Afryce, choć widoczne jest też ich pokrewieństwo ze specjałami typowymi dla kuchni hiszpańskiej. Dieta wyspiarzy ma jednak wiele własnych, oryginalnych dodatków, dzięki którym kuchnia kubańska jest dietą jedyną z swoim rodzaju.

Kubańczycy mają swe własne przepisy na ciekawe i smaczne dania, które mają niepowtarzalny smak. To dzięki temu są one w stanie podbijać serca turystów z całego świata, dla których gorąca Kuba coraz częściej staje się miejscem wymarzonego wypoczynku. Choć jest to kuchnia dość skromna, może zachwycić wyjątkowym bogactwem aromatów i smaków.

Jakich dań powinni spróbować ci, których zafascynowała kuchnia kubańska? Jakimi daniami w szczególności może się pochwalić ta dieta? Kuchnia kubańska kojarzona jest zazwyczaj z duszonym mięsem, papryką, cebulą oraz fasolką.

Teoretycznie dania z takich składników są dość prostymi potrawami, jednak dzięki aromatycznym przyprawom są one w stanie zadowolić każdego smakosza. W kuchni tej chętnie wykorzystywane są cebula, czosnek, zioła i rośliny przyprawowe, jak kmin, oregano oraz pietruszka, dzięki czemu dieta ta jest nie tylko smaczna i aromatyczna, ale i zdrowa. Wielką ciekawostką są w kubańskiej diecie kwaśne pomarańcze. Obecność tego nietypowego składnika sprawia, że kuchnia kubańska zaskakuje wyjątkowymi smakami, o których trudno zapomnieć. Jakiego specjału koniecznie trzeba spróbować podczas pobytu na wyspie? Wśród dań, które cieszą się wyjątkową popularnością, znajduje się pieczona wieprzowina. Zazwyczaj jest ona podawana z czarną fasolą oraz z ryżem. Z czarnej fasoli mieszkańcy Kuby gotują też smaczną i pożywną zupę.

Dieta wyspiarzy w znacznej mierze opiera się też na owocach, przy czym tymi szczególnie cenionymi są banany. Nie jada się ich jednak na surowo. Przysmakiem, wysoko cenionym na Kubie, są banany smażone lub też podsmażane. Więcej ciekawych kulinarnych inspiracji znajdziesz w tym miejscu.