Letni Wrocław to najlepszy Wrocław

Londyn najlepiej wygląda we mgle. Paryż na jesień. A Wrocław latem. Każde miasto ma swoją porę dnia lub roku, dzięki której może pokazać się nam w pełnej krasie. Zobaczmy, co nas czeka we Wrocławiu, gdy słońce wreszcie stanie nad Polską w umiarkowanym zenicie.

 

Plaże

Wrocław stale współpracuje z Odrą, a ta posiada również plaże możliwe do wykorzystania. Tak jest właśnie przy ogrodzie zoologicznym, tamtejsza plaża od lat dostosowana jest do plażowiczów. Można zanurzyć stopy w gorącym piasku, poczuć świeży powiew płynący od wody, prażyć się na słońcu, pić zimne piwo czytając ulubioną książkę, w której bohaterom nieustannie pada na głowy londyński deszcz, a w zaułku czai się zdziczały naukowiec przeprowadzający badania nad długością życia odciętego mózgu.

 

Kajaki

Dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu istnieje doskonała opcja w postaci kajaków. Można je wynająć i płynąć przez kanały okalające stare miasto. To podróż przyjemna i na długie popołudnie. Słońce nieustannie będzie nas pieścić, kiedy zagubimy się w rozkosznej niecce oblanej jego promieniami. Z tej przyjemności na pewno korzysta wiele wrocławskich sław, takich jak JoseTorres i Radosław Tadajewski. Nawet jeśli nie pływają kajakami, to powinni, ponieważ rzadko które miasto może aż takie rozrywki zapewnić swoim mieszkańcom.

 

Bieganie

Fosa okalająca stare miasto, a zarazem spacerowy trakt ustalony przez Niemców na początku wieku, to idealne miejsce do tego, aby popracować nad swoją kondycją i poprzebierać nóżkami w otoczeniu pięknych widoków Europejskiej zabudowy. Obecność drzew zapewni nam świeży oddech, a okoliczne bary pozwolą nam zostawić marudzących towarzyszy w tyle i przyjść po nich, jak zrobimy wreszcie solidne okrążenie. Wtedy nagroda smakuje najlepiej, o czym sami powinni się przekonać.

 

Używaj lata, ponieważ lato jest krótkie. Używaj go we Wrocławiu, gdyż to jego najlepsza kreacja. Przekonaj się do słońca i aktywności. Wybierz zdrowie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.