Łóżko do pokoju dziecka – co wybrać?

Łóżko to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia dziecięcego pokoju. W przypadku nieco starszych dzieci pojawia się wiele interesujących możliwości, które warto dokładnie przeanalizować.

Jakość i bezpieczeństwo

Łóżko przeznaczone do pokoju dziecka powinno odznaczać się wysoką jakością oraz zapewniać małemu domownikowi bezpieczeństwo. W związku z tym należy koniecznie sprawdzić, czy posiada odpowiednie atesty. Bardzo ważne jest to, aby było wygodne, żeby dziecko mogło się porządnie wyspać i odpocząć.

Stylistyka

Duży wybór w zakresie łóżek dla dzieci daje spore pole do popisu, jeśli chodzi o dopasowanie tego mebla do aranżacji wnętrza. Kwestie praktyczne są oczywiście najważniejsze, niemniej estetyka także się liczy. Łóżko pasujące do wystroju stanowi idealne jego dopełnienie.

Łóżko piętrowe nie tylko do pokoju rodzeństwa

Łóżko piętrowe jest idealnym rozwiązaniem do pokoju zamieszkiwanego przez rodzeństwo. W takich sytuacjach funkcjonalne zagospodarowanie każdego skrawka przestrzeni odgrywa niezwykle ważną rolę. Piętrowy model sprawdzi się też z powodzeniem w pokoju jedynaka, jeśli jest to niewielkie pomieszczenie. Pod łóżkiem można zaaranżować np. miejsce do nauki, wstawiając tam biurko, krzesło i inne niezbędne akcesoria.

Łóżko ze schowkami

Łóżko ze schowkami na pościel i zabawki to kolejna opcja, jaką warto wziąć pod uwagę przy urządzaniu pokoju dziecka. Dzięki schowkom szybciej da się ogarnąć bałagan w pomieszczeniu, a jak wiadomo, utrzymanie porządku w pokoju dziecięcym bywa niekiedy sporym wyzwaniem.

Dmuchane łóżko dla dziecka

Ciekawym pomysłem jest wyposażenie dziecięcego pokoju w łóżko dmuchane. Jak podkreślają eksperci ze sklepu S-MUMO, ma ono szereg zalet. Przede wszystkim da się je szybko nadmuchać za pomocą specjalnej pompki, a w razie konieczności wystarczy spuścić powietrze. W ten sposób dziecko zyskuje więcej przestrzeni do zabawy. Wysokogatunkowe łóżka dmuchane elastycznie dopasowują się do kształtu ciała oraz są wytrzymałe. Wykonuje się je z trwałych materiałów o miłej w dotyku powierzchni.