Maszyny budowlane CAT znane na całym świecie

Przedsiębiorstwo CAT, czy też raczej Caterpillar, powstało w USA w 1925 roku poprzez połączenie trzech mniejszych firm. CAT to znany na całym świecie producent maszyn budowlanych i górniczych, a jego oddziały znajdziemy między innymi w RPA, Chinach, Wielkiej Brytanii, Australii, Meksyku, Indiach, Francji, Rosji czy Polsce. Nic dziwnego – firma ta od lat produkuje niesamowicie trwałe i odporne na trudne warunki pracy maszyny budowlane i górnicze. Wśród nich znajdziemy nie tylko często spotykane minikoparki, koparki, wozidła, koparki dwutorowe czy małe koparki hydrauliczne, ale także największe na świecie ciężarówki używane w kopalniach odkrywkowych. W ofercie firmy znajdziemy ponad 400 rodzajów produktów, w tym silniki dieslowskie i turbiny gazowe. Maszyny budowlane CAT to gwarancja szybkiej, efektywnej i komfortowej pracy, ponieważ urządzenia te są zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalnie poprawiały jakość pracy.

Nowoczesne maszyny budowlane CAT

Maszyny budowlane i górnicze marki CAT to synonim zaawansowanej technologii, innowacyjnych rozwiązań, wysokiej jakości i nowoczesnych systemów. Projektanci nie zostawili tu miejsca na półśrodki. Maszyny CAT cechują się niesamowitą trwałością, odpornością na trudne warunki pracy, wielogodzinną eksploatację na mrozie, w deszczu, upale czy śniegu. Nie straszne im zmienne warunki atmosferyczne, praca podczas budowy autostrady czy w kopalniach. Każdy, kto miał możliwość działania za pomocą maszyn CAT, potwierdzi, że jest to sprzęt światowej klasy. Jednak tego typu maszyny, które dają nam możliwość efektywniejszej i bardziej komfortowej pracy, wymagają również odpowiedniego traktowania. Oczywiście nie chodzi tu o garażowanie czy cotygodniowe wypady na myjkę, ale o współpracę z odpowiednim serwisem, który kompleksowo zadba o sprawność maszyn budowlanych CAT.

Serwis maszyn budowlanych CAT

Odpowiedni serwis maszyn budowlanych CAT to taki, który zadba o sprzęt od początku do końca. Nie tylko naprawi uszkodzoną część, ale także pomoże zapobiec powstawaniu kolejnych awarii, zadba o niskie koszta naprawy przy jednoczesnym przywróceniu maszyny 100% sprawności, wykona szczegółową diagnozę maszyny przed jej naprawą, a po niej przeprowadzi restrykcyjne testy sprawnościowe, które dadzą gwarancję, że do klienta wraca w pełni działająca maszyna. Oczywiste są takie sprawy jak terminowość, jednak warto zwrócić uwagę także na to, czy firma posiada w ofercie mobilny serwis maszyn budowlanych oraz czy ma w swojej załodze wykwalifikowanych fachowców, którzy znają się na naprawie maszyn światowej klasy. Nietrudno znaleźć przeciętnego mechanika, który naprawi sprzęt po kosztach młotkiem i śrubokrętem. Jednak taki sprzęt jak maszyny budowlane CAT wymaga specjalisty, który ma ogromne doświadczenie i stale poszerzaną wiedzę z dziedziny naprawy hydrauliki siłowej. Za przykład niech posłużą nam siłowniki hydrauliczne, które wyglądają na bardzo proste w budowie, a w rzeczywistości składają się z kilkunastu podzespołów, z których każdy może ulec awarii. Tylko wprawne oko i doświadczona ręka będą w stanie szybko znaleźć uszkodzony element oraz sprawnie go naprawić. Wyspecjalizowana kadra serwisu to gwarancja tego, że maszyna będzie dokładnie przebadana, a fachowcy, znając wszystkie słabe i mocne strony maszyn poszczególnych marek, zadbają o to, aby naprawa przywróciła maszynie pełną sprawność.

Regeneracja pomp hydraulicznych maszyn CAT

Wielu przedsiębiorców uważa, że oszczędzają spore kwoty, nie wykonując regularnego serwisowania, a jedynie zgłaszając się po pomoc w razie awarii. Jednak jest to pozorna oszczędność, a prawda wygląda zupełnie inaczej. Bardzo często na warsztat trafiają maszyny, które wymagają poważnych i kosztownych napraw, którym można było zapobiec dzięki cyklicznemu przeglądowi. Nierzadko w maszynie powstaje mała usterka, która szybko wykryta, może zostać naprawiona za niską cenę. Gdy jednak brakuje przeglądów, nie ma możliwości znalezienia i naprawienia takiego uszkodzenia, a kilka dni lub tygodni później drobiazg ewoluuje w poważną awarię, która nie tylko unieruchamia maszynę, ale jest także kosztowna w naprawie. Za przykład mogą posłużyć nam pompy hydrauliczne. Pompy hydrauliczne to kluczowy element każdej maszyny budowlanej, kolejowej, górniczej czy rolniczej. Bez nich żadna maszyna nie jest w stanie funkcjonować, nie mówiąc już o pracy. Pompy hydrauliczne działają w maszynie od momentu jej uruchomienia do chwili wyłączenia. Z tego powodu narażone są na częste awarie oraz szybkie wyeksploatowanie. Jeśli w maszynie wykonywane są regularne przeglądy, to serwisant jest w stanie odpowiednio szybko wykonać naprawę taką jak regeneracja pomp hydraulicznych, która przywróci pompy, a co za tym idzie maszynę, do pracy. Jeśli serwis nie zostanie wykonany na czas, to sprzęt stanie, dojdzie do poważnej awarii, a wtedy może się okazać, że regeneracja pomp hydraulicznych nie jest możliwa do wykonania, za to konieczna jest kosztowna wymiana części na nowe. W efekcie przedsiębiorca chcąc oszczędzić na przeglądzie maszyny, zapłaci o wiele więcej za naprawę awarii, która nie musiała mieć miejsca.

Jak wybrać najlepszy serwis maszyn budowlanych CAT?

Jak widać, zdarzają się awarie, którym można było zapobiec. Dlatego właśnie tak ważna jest współpraca z serwisem maszyn budowlanych CAT, który będzie całościowo dbał o sprzęt w Twojej firmie. Wykona szczegółową diagnozę oraz testy sprawnościowe, aby upewnić się, że naprawione zostały nawet najdrobniejsze usterki, które mogłyby przeistoczyć się w poważne awarie. Zapewni opiekę wykwalifikowanych serwisantów, który mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Zadba o komfort współpracy, poprzez konkurencyjne ceny i terminowość. Nie wybieraj pierwszej firmy z brzegu, skontaktuj się z najlepszym serwisem i ciesz się działającymi maszynami.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://hydroserwishs.pl/