Meble z europalet – warto?

W świecie wnętrzarskich inspiracji, coraz popularniejsze stają się dekoracje i dodatki, które wykonujemy samodzielnie. Takie ręcznie robione elementy wystroju wnętrza to świetny sposób na nadanie mieszkaniu indywidualnego i niepowtarzalnego charakteru. Możemy jednak posunąć się o krok dalej, i samodzielnie zrobić nie tylko dodatki, ale także całe meble! Wykorzystanie europalet to świetny sposób na nadanie wnętrzu niesamowitego, nowoczesnego charakteru.

Europalety wykonane są z wytrzymałego drewna, mają ustandaryzowane rozmiary i kształty. Służą jako podłoże do transportu i przechowywania różnych towarów. Okazuje się, że świetnie sprawdzają się także jako materiał to wykonywania mebli. Są powszechne i łatwo dostępne, nie drogie, a ich obróbka i przygotowanie z nich elementów wyposażenia wnętrza ,jest niezwykle proste i bardzo satysfakcjonujące! Sposób obróbki oraz wykończenia drewna zależy w pełni od naszych upodobań oraz wystroju wnętrza. Meble wykonane z palet z powodzeniem możemy wkomponować do wystroju w stylu skandynawskim, ultra-nowoczesnym jak np. przemysłowa przestrzeń loftu czy nawet glamour.

Jak wykorzystać europalety?

Tak naprawdę europalety dają nam nieskończone pole do popisu. Inspiracji można szukać zarówno w internecie, jak i samemu zastanowić się nad ich wykorzystaniem. Jednym z najpopularniejszych sposobów wykorzystania europalet, jest zrobienie z nich ramy do łóżka. Będzie to prosta i stylowa konstrukcja, łącząca kilka lub nawet kilkanaście palet. Łóżko może mieć także wezgłowie oraz stoliki nocne, także wykonane z palet. Innym, szalenie ciekawym pomysłem na wykorzystanie europalet w aranżacji wnętrza, jest zrobienie z nich stolika kawowego. Wystarczy do obrobionych wcześniej palet dołożyć obrotowe kółeczka, zabezpieczyć wierzch szklaną taflą i gotowe!

Europalety są także wspaniałym materiałem, z którego możemy wykonać meble ogrodowe. Zbijając z palet ławki i fotele, a następnie dodając do nich wygodne poduszki, zagwarantujemy sobie niepowtarzalne miejsce do wypoczynku w ciepłe dni. Europalety mogą nam także posłużyć do zrobienia ciekawych kwietników na taras czy balkon. Z przeciętej na pół palety tworzą się „kieszonki”, w których po odpowiednim zabezpieczeniu boków możemy trzymać doniczki z ziołami lub kwiatami ozdobnymi.

Jak widać europalety dają nam ogromne pole do popisu. Możemy zrobić z nich niepowtarzalne meble, jakich z pewnością nie spotkamy w żadnym innym domu. Obróbka drewna nie wymaga posiadania specjalistycznych narzędzi. Takie nietuzinkowe i wyjątkowe meble, mogą być ciekawą alternatywą dla wszystkich tych, którzy w sklepowej ofercie nie znaleźli satysfakcjonujących rozwiązań.