Moda, a ostre podejście do ludzi

Czy moda podchodzi do nas niesprawiedliwie? Czy może wprost odwrotnie? Pożądane byłoby to rozumieć, gdyż na co dzień obracamy się za ponoć doskonałymi stylizacjami, spoglądamy na modelki światowej klasy i ubrania przezeń noszone, a nie pochylamy się nad alternatywnym dnem tej kwestii.

Zgodność z realiami jest zaś taka, że moda jest niezwykle surowa. Najpierw mamy bowiem pozujące, których przedmiotowe traktowanie jest na przestrzał znane, a w innej perspektywie występuje cała infrastruktura produkcyjna. To jest potwierdzeniem nieprawego, niezasłużonego i faktycznie dzikiego traktowania, czego przykładów możemy nawarstwiać – Chiny i pięćdziesiąt gr dla pracowniczek za godzinę pracy, machloja Levi Strauss, gdzie w przedsiębiorstwach zatrudniano dzieci poniżej piętnastu lat, Pakistan i praca za dziesięć centów za dzień za zbieractwo bawełny. Możemy mnożyć i mnożyć, bo moda nie żywi litości.

Jaka jest na to recepta? Czy zaiste jest tak, a nie mogło być odwrotnie? Główne i najwyższej klasy zakłady wyglądają temu vis-a-vis, rozpoczynając walkę z nieuczciwym podchodzeniem do ludzi, ale nie oszukujmy się, może być tu naprawdę ciężko. Wzmiankowany przed momentem Levi Strauss przykładowo uruchomił i podjął walkę z nieobiektywnym podchodzeniem do ludzi w swych firmach. Takich sytuacji jest jednak bardzo mało, a i trudno pomyśleć, o ilu elementach jeszcze się nie dowiedzieliśmy. Po większą ilość wiadomości zapraszamy tutaj – na portal, przed którym branża modowa nie ma żadnych sekretów. Jest to o tyle pasjonujące, że mamy wiadomości ze sprawdzonych źródeł.