Monety jako lokata kapitału

monetyCo w dzisiejszych niepewnych czasach robić, by mając nadwyżkę kapitału dobrze, a przede wszystkim bezpiecznie go ulokować?

Najlepszym sposobem jest dywersyfikacja lokowania posiadanych zasobów – umieszczanie w różnych źródłach może nie zawsze da najszybsze efekty, ale z pewnością pozwoli właścicielowi spać spokojnie. Nie tylko lokaty bankowe, nieruchomości czy waluty są odpowiednie do rozlokowania środków. Niestabilna sytuacja na światowych rynkach skłania coraz więcej osób do zwrócenia się ku precjozom, które nie tracą na wartości z upływem czasu, wręcz przeciwnie.

Sztuka w postaci obrazów i rzeźb jest jak najbardziej odpowiednią metodą ulokowania oszczędności. Trzeba jednak w tej mierze wykazać się sporym znawstwem, by przy dokonywaniu zakupu zanadto nie przepłacić. Takie lokowanie kapitału wymaga dosyć sporego wkładu własnego oraz poniesienia kosztów wynajęcia rzeczoznawców.

Dużo prostszym, a również skutecznym środkiem jest kolekcjonowanie monet, najlepiej takich, które nawiązują do ważnych wydarzeń narodowych i są wykonane ze szlachetnych kruszców.

W Polsce jest kilka sprawdzonych punktów, w których można dokonać zakupu ciekawych monet kolekcjonerskich, a wśród nich wyróżnia się Mennica Papieska oferująca unikatowe monety okolicznościowe o charakterze sakralnym i nie tylko. Dostępne są monety zarówno z wysokich prób złota jak i z nieskazitelnego srebra. Monety oprócz wartości czysto finansowej są też bardzo atrakcyjne wizualnie ponieważ do ich wyrobu oprócz kruszców używa się rozmaitych szlachetnych ozdobników, np. bursztynu. Mogą być w tradycyjnym kształcie, ale dostępne są też takie, które pokazują kształt Polski lub prosta forma sztabki m.in. z wizerunkami świętych.

Wiele wyrobów oferowanych przez Mennicę Papieską dotyczy polskiego papieża Jana Pawła II i wydarzeń o charakterze religijnym ważnych dla Polski, ale są także wzory bardziej uniwersalne jak chociażby ciekawie zdobione monety przedstawiające poszczególne znaki zodiaku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.