Najczęstsze usterki rolet

Rolety aluminiowe cieszą się coraz większym zapotrzebowaniem. Jest to znakomite rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę, bezpieczeństwo a przede wszystkim ciszę. Znajdują zastosowanie nie tylko jako zabezpieczenie okna przed włamywaczem, ale również jako osłona przed słońcem i ciepłem z zewnątrz. W okresie zimowym dzięki termoizolacji zużyjemy o 30% mniej energii, a latem pomieszczenie będzie chłodniejsze o około 10 stopni Celsjusza.

Wykorzystujemy różne warianty rolet. Standard, które montujemy bezpośrednio na okna. Podtynkowe, które mają zastosowanie w nowo powstałych budynkach i są schowane pod materiałem wykończeniowym. Każda roleta składa się z kasety w której schowany jest pancerz, oraz mechanizm sterujący wraz z wieszakami. Dodatkowo – jeśli w naszej rolecie nie posiadamy sterowania elektrycznego, tylko ręczne – zwijacz wraz z taśmą. Wszystkie elementy tworzą integralną całość.

Rolety okienne są wyrabiane z wysokogatunkowego aluminium lakierowanego metodą proszkową, w rozległej gamie kolorystycznej. Z racji zróżnicowania kaset oraz kolorów rolet, podnoszą one świetnie standard wykończenia domów i bloków mieszkalnych.

Do najpopularniejszych uszkodzeń rolet standardowych należy zerwanie taśmy zwijacza. Przez co roleta opada i nie możemy jej podnieść ani opuścić za pomocą mechanizmu sterującego. Jest to rezultatem źle nawierconych otworów między roletą a zwijaczem przez ścianę. Często się też zdarza brak rurki (tulei) osłaniającej w ścianie, lub złe zainstalowanie przelotki (prostopadle do ściany nie zawsze znaczy dobrze).

Nadmierne używanie siły, bądź szarpanie rolety za taśmę w czasie podciągania lub opuszczania może spowodować jej uszkodzenie. Najczęstszymi usterkami jest zerwanie taśmy, rozszczepienie piór pancerza, czy też spadek taśmy z koła nawojowego w kasecie. Przy montażu rolety należy również pamiętać o silikonie, który chroni niektóre moduły przed moknięciem. Brak zabezpieczenia skutkuje moknięciem taśmy i skróceniem jej żywotności.

Jeśli korzystamy z rolety opuszczając ją lub podnosząc i widzimy, że pióra zahaczają należy jak najprędzej wezwać serwis. Dalsze wykorzystanie może spowodować defekt aretek (element, który ustawia pancerz rolety w równym pionie). Oprócz tego należy pamiętać, że krzywe nawijanie rolety może być spowodowane urwanym wieszakiem, lub powyginanymi piórkami.

W okresie zimowym częstą usterką jest przymarzanie listwy do podłoża, kiedy roleta jest opuszczona. Podnoszenie jej może doprowadzić do zerwania wieszaków, uszkodzenia aretek, bądź w przypadku rolety sterowanej elektrycznie spalenie silnika. Z drugiej strony nieumyślne podstawianie przedmiotów (kwiatki, miotły itd.) podczas opuszczania rolety, najczęściej uszkadza pióra, bądź silnik.

Firma Dartech świadczy tanie i profesjonalne usługi z zakresu serwisu rolet, rolosów, bram, żaluzji, okien i drzwi. Skorzystaj z naszej oferty na pogwarancyjny montaż i zadbaj o sprawne funkcjonowanie produktów okienny.

2 komentarze na temat “Najczęstsze usterki rolet

  1. U mnie podobnie – fotorolety zamawiane z własnego zdjęcia w sklepie fotoroleta.pl (tutaj) – wiszą już trochę czasu i nie mogę złego słowa powiedziec, za to znajomi często narzekają, że rolety normalne im się psują, ale jak patrze jak oni je szarpią i ciągną na siłę, to w sumie sie nie dziwię. Przecież to tylko sprzęt, trzeba obslugiwać z głową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.