Nordic walking – sport i rekreacja?

trening

Nordic walking – sport i rekreacja, czy moda ostatnich lat?

Nordic walking. Sport, którego ojczyzną jest Finlandia. Początkowo służył tylko jako całoroczny trening dla… narciarzy biegowych. Obecnie podbija popularnością cały świat.

Dlaczego nordic walking jest lepszy od marszu? Jeśli dobierzemy odpowiednie kijki, okaże się, że nordic-walking zaangażuje siłę obu rąk. Ten typ aktywności stymuluje pracę bicepsów, tricepsów, także mięśni brzucha, ramion i klatki piersiowej. Ten sport rozwija siłę i wytrzymałość ramion, zwiększa stabilność ciała i poprawia równowagę, spala więcej kalorii w porównaniu do zwykłego marszu, odciąża stawy.

Nordic walking w Polsce

W Polsce funkcjonuje federacja zrzeszająca fanów tego sportu. Ta federacja nosi nazwę Polska federacja Nordic Walking i jest wyłącznym przedstawicielem Międzynarodowej Federacji Nordic Walking.

W Polsce obywają się mistrzostwa w dziedzinie nordic walking. Pierwsze tego typu mistrzostwa odbyły się w Gnieźnie. Nordic walking to sport dobry w każdym wieku.

A co, jeśli nie nordic walking?

Jeśli z różnych względów nordic walking nie jest sportem dla Ciebie, przemyśl wybór innej aktywności fizycznej. Może odpowiednie będzie pływanie lub marszobiegi? Pływanie to dziedzina sportu, która jest odpowiednia prawie dla każdego. Marszobiegi łączą w sobie skuteczność joggingu i stateczność marszu. Spróbuj zainteresować się też fitnessem. Nie musisz kupować wielu drogich, zajmujących miejsce w domu i trudnych w obsłudze sprzętów fitness. Wystarczy, że kupisz orbitrek, który łączy w sobie funkcje wielu przyrządów do fitness.