Nowoczesne suszarnie do ziarna

suszarnie-ziarnaProdukcja rolna wymaga zastosowania profesjonalnego sprzętu, w tym suszarni do ziarna. Tylko odpowiednio wysuszone po zakończonym zbiorze ziarno może być bez problemu przechowywane bez ryzyka utraty jakości, zawilgotnienia, a także rozwoju grzybów i innych, szkodliwych drobnoustrojów. Warto wybrać nowoczesną suszarnię do ziarna, która zapewni odpowiednią wydajność i niezawodność.

Produkcja rolna wymaga zastosowania profesjonalnego sprzętu, w tym suszarni do ziarna. Tylko odpowiednio wysuszone po zakończonym zbiorze ziarno może być bez problemu przechowywane bez ryzyka utraty jakości, zawilgotnienia, a także rozwoju grzybów i innych, szkodliwych drobnoustrojów. Warto wybrać nowoczesną suszarnię do ziarna, która zapewni odpowiednią wydajność i niezawodność.

Suszarnie do ziarna porcjowe

Jednym z popularnych rodzajów są obecnie suszarnie porcjowe, które mogą być stosowane do suszenia wszelkiego rodzaju zbóż, rzepaku, słonecznika oraz kukurydzy. W trakcie procesu suszenia ziarna przechodzą przez cztery kolejne etapy, czyli: załadunek zboża, suszenie, chłodzenie, a następnie wyładunek zboża po zakończonym procesie. W suszarniach do ziarna porcjowych ziarna mogą cyrkulować w głównej kolumnie lub w specjalnej wialni, zamontowanej na dachu konstrukcji. Wiele modeli umożliwia ustawienie automatycznego przejścia w tryb chłodzenia po upływie określonego czasu lub ustawienie automatycznych cykli recyrkulacji ziarna, co pozwala optymalizować koszty użytkowania. Przy zastosowaniu dobrze dobranych wentylatorów wyciągowych, suszarnie porcjowe należą do najbardziej ekonomicznych użytkowaniu. Suszarnie do ziarna tego rodzaju można znaleźć w ofercie firmy Buttimer.

Suszarnie podłogowe

Suszarnie podłogowe to drugi najbardziej popularny typ. Mogą one być wykorzystywane do suszenia nie tylko ziaren, ale także roślin strączkowych i ziół, a nawet do dosuszania cebuli. Wiele modeli suszarni podłogowych to urządzenia rozbieralne i przenośne, a także łatwe w montażu, dzięki czemu mogą być z powodzeniem używane naprzemiennie w różnych gospodarstwach rolnych. Urządzenie tego typu składa się z dwóch- trzech kanałów do suszenia oraz z perforowanej podłogi, która tworzy zwartą powierzchnię. W trakcie montowania suszarni do ziarna podłogowej należy rozpocząć prace od prawidłowego połączenia ze sobą kanałów, a następnie przejść do umieszczenia poszczególnych segmentów podłogi w zaczepach zamontowanych już kanałów.

Wybierając suszarnię do ziarna warto kierować się parametrami takimi jak łatwość montażu i intuicyjność obsługi, wielkość dopasowana do skali produkcji rolnej, a także dodatkowe opcje, które znacznie podnoszą jakość i efektywność pracy. Do interesujących opcji należą platformy obsługowe montowane wewnątrz suszarni, które znacznie ułatwiają pracę z urządzeniem, a także tłumiki dźwięku i specjalne wentylatory, które mają za zadanie ograniczenie pylenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.