Kanalizacja w nowym domu

 

  Kupiłeś dom? A może dopiero budujesz? Albo dopiero masz zamiar kupić lub budować?

Zanim kupimy lub zbudujemy dom, powinniśmy sprawdzić, jakie są warunki terenowe wokół niego, bo może być tak, że z powodu np. zimowej zawieruchy będzie problem z dojazdem do domu.

Powinniśmy określić, jak duży ma być nasz dom i ogród, bo od tego zależy wielkość działki.

Jeśli chodzi o lokalizację, im bliżej centrum miasta, tym działka jest droższa. Jednak, jeśli już wybierzemy teren na odludziu, musimy upewnić się, że nie będzie problemu z codziennym dojazdem do pracy, szkoły czy choćby sklepu.

Warto także zwrócić uwagę na możliwość podłączenia mediów, takich jak prąd, woda i kanalizacja.

Czy wymogiem będzie posiadanie własnej studni, czy możliwe będzie podłączenie wody z wodociągów miejskich?

Podobnie sprawa ma się z kanalizacją. Kupując dom, warto sprawdzić czy jest możliwość zastosowania najprostszego i tradycyjnego połączenia grawitacyjnego do kanalizacji zbiorczej. Możemy mieć z tym problem, jeśli nasz przyszły dom znajduje się w terenie pagórkowym lub zbyt daleko od miejsca zrzutu. Wtedy rozwiązaniem może okazać się przydomowa przepompownia ścieków. Jeżeli nie ma możliwości podłączenia, warto zainteresować się zakupem przydomowej oczyszczalni ścieków.

Przepompownia ścieków to urządzenie o cylindrycznym kształcie,składające się ze zbiornika , pompy, armatury wewnętrznej oraz opcjonalnie skrzyni sterującej. Służy do przepompowywania ścieków bytowych do kanalizacji zbiorczej.

Kupując przepompownie ścieków, najlepiej zrobić wywiad wśród znajomych, przejrzeć fora internetowe , aby udało się znaleźć  sprawdzonego producenta tych urządzeń , który pomoże dobrać je odpowiednio do naszych potrzeb. Podobnie jest z oczyszczalniami przydomowymi. Czasem warto zainwestować większa kwotę, by dłużej cieszyć się spokojem , a nie walczyć z serwisem o kolejną naprawę.