Objawy stresu. Czym się charakteryzują?

Stresowe sytuacje towarzyszą każdemu z nas. Tak samo jak każdy z nas się z nimi spotkał, to tak samo każdy doskonale zdaje sobie sprawę jak się objawiają. Czym więc się charakteryzują objawy stresowe?

Każdy człowiek zdaje sobie sprawę, że sytuacje stresowe towarzyszą ludziom na co dzień i że każdy z nas musi sobie z nimi radzić. Stres objawia się na różne sposoby i w zależności od człowieka. Najpopularniejszy z nich to przede wszystkim – napłynięcie krwi w górne partie ciała. Po ludziach można wówczas zaobserwować kilka charakterystycznych elementów. Pierwsze, co można zauważyć na pierwszy rzut oka to czerwone uszy oraz policzki. Ogólne zarumienienie świadczyć może o tym, że osoba jest zakłopotana i zestresowana.

Kolejnym elementem jaki możemy wizualnie zaobserwować to tak zwane dreptanie w miejscu – cechuje się to tym, że osoba nie może ustać w jednym miejscu, musi drobić kroki i przestępuje z nogi na nogę. Świadczy to o dużym zestresowaniu. Kolejnym elementem, który można zaobserwować na zdenerwowanej osobie to przykre, lecz widoczne pocenie się. Pot występuje na czoło, stąd można poznać, że dana osoba nie czuje się komfortowo. Elementem, który można wizualnie zaobserwować u zdenerwowanej osoby, to także niekontrolowane ruchy rąk i przekładanie palców.

Ogólnie, to paleta takich objawów jest bardzo bogata, często zaś zdenerwowana osoba ma przykre doznania, o których ciężko jej mówić. Często więc musi uczęszczać do psychologa. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.