Piec konwekcyjno parowy hendi

Dobry, wydajny sprzęt kuchenny stosowany w gastronomii jest niezbędny by dany lokal mógł odnieść sukces i zapewnić zadowolenie gościom w takim stopniu, by zechcieli na kolejny posiłek wrócić ponownie.

Sercem kuchennego zaplecza niemalże każdej placówki żywieniowej jest odpowiednio dobrany piec. I właśnie to piec konwekcyjno parowy pozwala kucharzowi na przyrządzanie smakowitych potraw o zróżnicowanej recepturze szybko i ekonomicznie, nie ma przy tym znaczenia, czy ma on stanąć w kuchni należącej do renomowanej restauracji, czy też w stołówce szkolnej.

Piec konwekcyjno parowy działa w szerszym zakresie niż piec konwekcyjny. Wspólne dla obu rodzajów jest wykorzystanie zjawiska konwekcji zapewniającego utrzymanie wewnątrz pieca stałej temperatury, a wyrzucane z pieca powietrze dzięki systemowi filtrów jest bezzapachowe. Powoduje to niezwykle wydajny system gotowania wielu różnych potraw bez jednoczesnego mieszania się między nimi zapachów.
W piecu konwekcyjno parowym dodatkowo wykorzystywana jest para wodna pozwalająca na uniknięcie wysuszenia potraw tak często spotykanego w tradycyjnych piecach konwekcyjnych. Potrawy przyrządzane w piecu wykorzystującym parę wodną są zwyczajnie smaczniejsze, gdyż wewnątrz jest zapewnione wilgotne powietrze pozwalające potrawom na zachowanie naturalnej soczystości i delikatności. Poza tym nie tracą barwy, a ubytek masy występuje w nieznacznym stopniu.

Oprócz niezwykłego ułatwienia w postaci przygotowywania kilku różnych potraw jednocześnie bez konieczności ich przewracania, gdyż pieczenie odbywa się równomiernie z każdej strony piec konwekcyjno parowy hendi posiada wiele innych praktycznych funkcji. Są to np. możliwości zapamiętania receptury na poszczególne potrawy, automatyczne czyszczenie po zakończeniu pracy (dotyczy niektórych rodzajów pieców), a samo urządzenie nie zajmuje na terenie kuchni dużej powierzchni.

Ważnym atutem tego profesjonalnego sprzętu przeznaczonego głównie do restauracji i stołówek jest jego ekonomiczna praca. W nowoczesnych piecach zużywa się kilkadziesiąt procent mniej tłuszczu, dzięki szybkiemu wzrostowi temperatury także znacznie mniej energii, a prostota obsługi pozwala dodatkowo na redukcję personelu kuchennego.