Pierwsze przejażdżki rowerowe z dzieckiem

Gdy nasz maluch posiada rower, podstawową sprawą jest zapewnienie mu bezpieczeństwa pod postacią oświetlenia czy ochraniaczy. Jeśli nasza pociecha uwielbia długie trasy rowerowe, warto również zapewnić mu odpowiedni komfort i sięgnąć po specjalną odzież przeznaczoną na rower.

Co zrobić, jeśli nasz rower posiada niewiele miejsca przeznaczonego na bagaż, a planujemy
z naszymi dziećmi rowerowy wypad pod namiot? Z pomocą przychodzi odzież termiczna. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrezygnować z dodatkowej pary kurtki lub spodni. Podstawową zaletą odzieży termicznej jest fakt, że utrzymuje ona właściwą temperaturę – kiedy jest ciepło odprowadza pot, gdy jest zimno, chroni przed wyziębieniem organizmu. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie zaoszczędzić miejsce w plecaku, ale i zapewnić odpowiedni komfort naszemu dziecku. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu zainwestować w parę bielizny termicznej!

Na rynku działa wiele firm oferujących w sprzedaży bieliznę termoaktywną dla brzdąców, jak Brubeck czy Gatta Active. Najpopularniejszym materiałem jest poliester i polipropylen, toteż po produkty z tych materiałów powinniśmy sięgać. Dostępne są również produkty bawełniane, jednakże absorbują one wilgoć, przez co użytkowanie ich zimą jest niezbyt komfortowe.

Bielizna i odzież termiczna jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ stanowi skuteczną ochronę naszej pociechy przed zimnem, deszczem oraz śniegiem.  Jeśli często zabierasz swoje dziecko w dalekie podróże rowerowe, warto sięgnąć po omawianą odzież. Jest wiele aspektów, na które warto zwrócić uwagę podczas planowania rowerowych wycieczek z dziećmi. Zobacz więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.