Plastry jako opatrunek na ranę

Kiedy się skaleczysz potrzebujesz plastra na ranę. To oczywiste że lepiej zaopatrzyć się w taki plaster. Do kupienia plastry i opatrunki viscoplast. Plastry są materiały ochraniające ranę, skaleczenie, czy pęcherz przed czynnikami zewnętrznymi. Są to plastry najrozmaitszego gatunku. Niektóre z nich są wodoodporne, inne mają zaś substancję – masę hydrokoloidową – umożliwiającą gojenie się pęcherzy. Dają one dzięki temu ulgę oraz długotrwałą ochronę.

Dzięki temu że są przeźroczyste – nie widać ich na skórze i mają rozmaite rozmiary (cztery wersje). Masa hydrokoloidowa wsysa wydzielinę z pęcherza przez co kreuje żelową ochronną poduszeczkę. Żel osłania ranę oraz udaremnia przyleganie opatrunku do rany co powoduje iż plaster może zostać bezboleśnie wymieniony. Takiego plastra najlepiej nie odklejać samemu – niech sam sobie odpadnie od rany… Ale gdzie go kupić? Z pomocą przyjdzie Ci tutaj apteka 24 h, która czeka na takich klientów jak Ty.

Plastry najlepiej zakupić profilaktycznie wcześniej – do użytku domowego lub na wycieczkę, lepiej nabyć je zawczasu gdyż kiedy się skaleczysz to co: będziesz leciał/leciała do apteki dopiero wtedy? Plastry dobrze też ze sobą zabrać na wycieczkę gdzie nie ma aptek po drodze…. Wobec tego farmaceuci poszerzyli swoją ofertę w dziedzinie plastrów – są one dostępne w większości aptek a także w innych sklepach, np. w kioskach. Jest tego pełny wybór – możesz wiec upatrzyć sobie jakiś plaster i go kupić.

Obecnie plastry mają z reguły dopasowane rozmiary, ale tez są dostępne na rynku plastry w pasmach do ciecia. Możesz sobie dowolnie taki plaster przyciąć w zależności od twoich potrzeb. Są to plastry trzech rodzajów w zależności od podłoża: włóknina, tkanina, bądź tkanina elastyczna. Zabezpieczają one przed brudem. Są to też plastry hypoalergiczne – czyli takie które są odpowiednie do stosowania u osób podatnych na uczulenia, gdyż nie wywołują alergii. Są to też plastry uniwersalne.

Oprócz plastrów są też w aptekach dostępne także i inne rodzaje opatrunków, takie jak – kompresy z gazy, bandaże, kompresy. Wszystkie te środki służą należytemu zaopatrzeniu rany i udaremnieniu uszkodzenia zranionego miejsca. Dzięki nim można w miarę normalnie funkcjonować bez obawy ze wda się zakażenie, które potem mogłoby doprowadzić nawet do bardzo ciężkich powikłań.