Płynność finansowa przedsiębiorstwa – co na nią wpływa i jak ją zachować?

Spieniężanie faktur to nieodłączny element funkcjonowania każdej firmy. Wpływa ono nie tylko na płynność w działalności firmy, ale także na możliwości rozwoju. Oczywiście, czasami są sytuacje nieprzewidziane, jak przeciągający termin płatności klient, jednak na rynku są dostępne rozwiązania, które mogą pomóc rozwiązać ten problem.

Zewnętrznie się po prostu opłaca

Wiele osób, chcąc zaoszczędzić, rezygnuje z prowadzenia księgowości w małych firmach. Twierdzą, że przy kilku osobach czy nawet jednoosobowej działalności gospodarczej, szkoda pieniędzy na zewnętrzną firmę od księgowości. Jednak większość przedsiębiorców decyduje się na rozwiązanie pośrednie – outsourcing usług, a w razie potrzeby, na eFaktoring od nfg.pl.

Sprawdzone rozwiązania

Brak regularnych wpłat ze strony klienta lub długie terminy płatności na fakturach to codzienność wielu małych i średnich przedsiębiorstw . To właśnie im najczęściej zdarzają się zatory płatnicze i problemy z płynnością finansową. W takich sytuacjach przydają się sprawdzone rozwiązania, do jakich należy m.in. finansowanie faktur. Firma faktoringowa wypłaca odpowiednią kwotę na konto firmowe, po przeprowadzeniu odpowiedniej oceny ryzyka wypłacalności klienta – faktura stanowi zaś rodzaj gwarancji, że dana firma będzie operowała kapitałem niezbędnym do spłaty zobowiązania wobec firmy faktoringowej. Firmy faktoringowe działają szybciej niż banki, są także bezpieczniejsze niż pożyczki.

Rozwiązania na miarę XXI wieku

Nowoczesne produkty finansowe, takie jak eFaktoring od NFG gwarantują szybkie rozpatrzenie wniosku i wygody model rozliczenia. Zawsze wiesz, ile zapłacisz za sfinansowaną fakturę. W NFG stawki są konkurencyjne. Za każde sfinansowane 100 zł zapłacisz już od 2,99 zł. Dzięki temu, że cały proces odbywa się online, przedsiębiorca nie musi dojeżdżać do żadnej zewnętrznej firmy i dostosowywać się do godzin otwarcia punktu.

Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na faktoring cichy, który sprawia, że klient nie dowiaduje się o tym, że jego fakturę „zapłaciła” inna firma. To oznacza, że wciąż czuje przymus płacenia, a negocjacje z nim mogą przebiegać szybciej i bez pogarszania pozycji negocjującej firmy.