Polacy pracują w Anglii na magazynach

Najbłędniej mają ci, którzy w Anglii nie są „u siebie” i boją się, że zguba zatrudnienia będzie znaczyła dla nich konieczność zwrotu do macierze. Jeżeli jednocześnie nie znają języka lub umieją go w nierozległym stopniu, nie są w stanie wyegzekwować swoich praw i zdołają nie docenić powierzeń wypuszczanych przez szefów.

W przypadku najbłędniej opłacanych branż zwykłe jest też okupowanie na czarno albo na strefa etatu, podczas gdy w rzeczywistości pracownik jest przymuszony spędzać w pracy kilkanaście godzin dziennie. W związku z otwarciem rynków pracy w krajach Unii Europejskiej wielu Polaków odjeżdżających w wyszukiwaniu zatrudnienia za granicą wybiera kraj, w którym nie są konieczne żadne uznania na robotę, przeto od razu po wjeździe bez zbytecznych formalności można zacząć przeszukiwanie ogłoszeń. Najciekawsze oferty to pracy w Anglii na produkcji: http://pracanaprodukcji.eu/oferty/anglia/

Kalkuluje się, że w Wielkiej Brytanii może być nawet milion Polaków, na pewno liczba ta jest potężniejsza w sezonie wakacyjnym, jako że kraj ten sterczał się w minionych latach mieszkaniem docelowym dla ludzi sprawdzających za granicą pracy sporadycznej. Z pracą nie powinny mieć kłopotu także pielęgniarki, stomatolodzy i kuratorowie gości starszawych. Warunkiem zatrudnienia zwykle jest rutyna angielskiego – przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Brytyjczycy nie mają ochoty porozumiewać się z pracownikami na migi – tylu jest stroskanych, z jakimi można się dogadać. Na największe pensje rozważać zdołają ewidentnie finansiści i pracownicy gałęzi reklamowej. Jeśli postanawiasz odjechać do pracy na lato, zacznij jej sprawdzać znacznie wcześniej, np. w maju. Potem może być już za późno! Właściwie jeden na dziesięciu lub jeszcze mniej ma referencje od polskich pracodawców. Polacy są też przestraszeni, pożądają o robotę, zamiast być pewnymi siebie, wskazywać, że ma się jaja i poczucie nastroju.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.