Postęp techniki ostatniego ćwierćwiecza

To niewiarygodne, jak sprawnie rozwinęła się technika. Obecne wynalazki, porównując je z wynalazkami dwudziestowiecznymi, są rezultatem zasadniczego przyspieszenia. Nierzadko wśród ludzi panuje przeświadczenie, iż to konflikt międzynarodowy jest najskuteczniejszym środkiem służącym rozwijaniu myśli technicznej.

Znajdziecie w tym krztynę racji, bo coraz popularniejsze na dzień dzisiejszy zdalnie sterowane samoloty kilka lat temu stosowała wyłącznie armia Stanów Zjednoczonych, wszak to w okresie pokoju, jakim na tę chwilę dane jest nam się cieszyć, znaczne pokłady finansowe oraz społeczne dedykuje się na cele badawcze. Stąd też tak łatwo dostrzegalny rozwój nowoczesnych technologii. Kto wie, gdyby nie średniowiecze, już dzisiaj latalibyśmy na inne planety.

Wynalazki ostatniego ćwierć-wecza

Lata ’90-’15 dla techniki były szczególnie dorodne. Jesteśmy o krok od zaprojektowania samoświadomej istoty, pracujemy nad elektronicznym mózgiem i planujemy wysłać ludzi na inną planetę. Jest to plan na kilkadziesiąt lat, lecz mimo to może imponować.

Obok tak efektownych zamiarów i sukcesów, jako rasa możemy także poszczycić się postępującą miniaturyzacją urządzeń. Dzisiaj komórki wyposażono w procesory lepsze od pecetów, których używaliśmy dekadę temu.

Również technologia użytkowa poszła do przodu. Nawet standardowe domofony, pozwalające na zdalne otwieranie drzwi, zastępuje się ich jeszcze lepszymi zamiennikami. Video domofony wzbogacone są o nieduży obiektyw oraz matrycę, dzięki której możemy sprawdzić, kto próbuje się dostać do domu.