Praca na etacie czy własna firma?

Szukając zatrudnienia spotykamy wiele różnych problemów. By im zaradzić powinniśmy mieć przynajmniej minimalne pojęcie o tym jak poszukiwać pracy oraz o potencjalnych alternatywach. Być może praca na etacie dla kogoś innego nie jest najlepszym rozwiązaniem w naszym przypadku.

Przy podejmowaniu poszukiwania pracy musimy posiadać odpowiednio zrobione Curriculum Vitae oraz list motywacyjny. Warto się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej i dowiedzieć czegoś więcej na temat przedsiębiorstwa przyszłego pracodawcy oraz tego czym się ona zajmuje. Ważny jest też sposób zatrudnienia. Może to być umowa o pracę, umowa zlecenia, praca nakładcza, albo też umowa o dzieło. Wszystkie te typy zatrudnienia mają swoje złe strony i dobre strony. Przed ustaleniem z pracodawcą jaki rodzaj zatrudnienia nam odpowiada warto sprawdzić w internecie czym one się różnią od siebie.

Jeżeli natomiast postanowimy założyć własną firmę, to od tego czy będziemy ją prowadzili samodzielnie czy ze wspólnikiem, zależy rodzaj działalności. Jeżeli z kimś, to niezbędne będzie zawiązanie spółki. W Polsce istnieją różne rodzaje spółek. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki jawne, akcyjne. Jeżeli nie wiemy czym się różnią zapytajmy radcę prawnego. Dużo łatwiej, gdy będzie to jednoosobowa firma. W tym przypadku wystarczy zwykła rejestracja w urzędzie.

W związku z powyższym, jeśli nie uda nam się znaleźć pracy, to zawsze możemy spróbować swoich sił w biznesie.