Powrót do ołówkowych spódnic

Ostatnimi czasy do mody w wielkim stylu powróciła spódnica ołówkowa, która zachwyca zarówno płeć piękną, jak i płeć przeciwną, bowiem w perfekcyjny sposób podkreśla kobiece kształty i uwydatnia atuty, którymi dziewczyny lubią się chwalić, a mężczyźni oglądać.
Fenomen ołówkowej spódnicy robi wrażenie, niestety jednak nie powinna być ona noszona przez kobiety z każdym rodzajem sylwetki, ponieważ w wielu przypadkach, przy wielu typach figury, karykaturalnie przerysowuje ona naturalne kształty kobiety, które zamiast zachwycać – odpychają. Dlatego też warto zwrócić uwagę na właściwe dopasowanie tejże spódnicy do swojej sylwetki. Co więcej, jeżeli akurat do naszego typu sylwetki ołówkowa spódnica pasuje, należy też dostosować jej długość, a także odpowiednie obuwie do swojego wzrostu. Jeśli bowiem jesteśmy niskie, powinnyśmy wybierać spódnice nie dłuższe niż do kolana oraz dobierać do tego buty na obcasie lub na koturnie, aby dodatkowo nie skrócić sobie optycznie nóg. Jeżeli zaś jesteśmy wysokie, możemy pozwolić sobie na długą spódnicę ołówkową oraz na baleriny, czy buty na niskim obcasie.
Ołówkowa spódnica daje wspaniałe możliwości stylizacyjne. Nie musi być ona kojarzona wyłącznie z eleganckimi okazjami, czy kobietami biznesu, ponieważ można z jej udziałem tworzyć także luźne, casualowe zestawienia. Co więcej, dostępne w sklepach modele tego typu spódnic, dostarczają nam też kapitalne możliwości, aby nieco pobawić się modą i kolorami. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak czerpać nowe inspiracje i olśniewać swoimi stylizacjami ze spódnicą ołówkową w roli głównej!