Prawnik z urzędu czy prywatnie opłacony?

Z wiekiem okazuje się, że nierzadko potrzebna jest nam profesjonalna pomoc prawna. Spora część osób w pierwszej chwili próbuje na własną rękę poszukiwać stosownych rozwiązań. Zapoznaje się z wymogami prawnymi, samodzielnie tworzy pisma do sądu i nie tylko.

Pozornie zatem oszczędzamy czas i pieniądze, ale niestety szybko okazuje się, że brak wiedzy oraz doświadczenia skutkuje przegraną. Nawet, gdy sprawa wydaje się być dość oczywistą i powinna być rozstrzygnięta na korzyść takiego klienta. Wystarczy drobny błąd formalny, detal, o którym nie mieliśmy pojęcia i cała samodzielna praca bierze w łeb. Do wyboru mamy zatem poszukiwania specjalisty z prawa na własną rękę, co wiąże się niestety z naruszeniem domowego budżetu. Im dłużej trwająca i trudniejsza sprawa, tym większa inwestycja finansowa. Nierzadko przekraczająca możliwości przeciętnie zarabiającej osoby czy też rodziny, która żyje na niskim poziomie. W takich sytuacjach pozostaje skorzystać z pomocy państwa, czyli wyznaczonego z urzędu pełnomocnika, adwokata czy też prawnika. Oczywiście składając niezbędne wnioski i uzasadniające, że finansowo klient nie jest w stanie podołać pomocy prawnej, za którą trzeba zapłacić. Czy w takim wypadku można liczyć na pełen profesjonalizm i rzetelne podejście, chociażby w najprostszej sprawie? Tu znów wychodzi na światło dzienne nasza niewiedza i brak doświadczenia. Często takie osoby nie spełniają naszych oczekiwań. Nie zapoznają się z daną sprawą, nie stawiają się w sądzie. Źle prowadzą sprawę bądź oferują korzyści, które wcale nie mają racji bytu.

Praca fachowców z dziedziny prawa podlega jednak uregulowaniom. To odpowiedzialność cywilna oraz karna. Nie jest tak, że prawnik w urzędu, który kompletnie nieprofesjonalnie podszedł do nas, pozostaje bezkarnym. Klient może ubiegać się o zmianę pełnomocnika, ma prawo dowodzić jego niestosownego i nieodpowiedzialnego podejścia. To również prawo do odzyskania pieniędzy, o które ubiegano się w sądzie, a które właśnie z winy pełnomocnika nie zostały przyznane. Takich niuansów jest wiele, stąd do osoby prywatnej należy poszukiwanie możliwości prawnych w tym względzie. Zaznajomienie się z faktami, kiedy można ubiegać się o zmianę wybranej osoby i przyznanie nowego adwokata czy też udowodnienie, że cała sprawa prowadzona była nagannie, stąd strona zainteresowana przegrała i ma kolejne problemy. A na koniec warto się zastanowić czy nie postawić na inwestycję w sprawdzonego, dobrego i polecanego specjalisty z prawa, który finalnie spełni nasze oczekiwania, zaoferuje profesjonalizm, rzetelne i indywidualne podejście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.