Problemy ze stopami, porady

 

Jak każdy element naszego ciała, także i stopy mają swoje problemy, których zresztą nie powinniśmy lekceważyć, tylko zapobiegawczo raz po raz skorzystać z poniższych rad.

 

PĘKAJĄCE PIĘTY 

 

Najczęściej są następstwem mocnego przesuszenia i szybkiego rogowacenia naskórka. Pęknięcia mogą się też tworzyć z powodu niedoboru witamin, głównie witaminy A. Co zrobić? Najlepiej codziennie moczyć stopy w wodzie z dodatkiem soli kosmetycznej lub płynu do kąpieli i delikatnym starciu zrogowaciałego naskórka wmasuj w pięty krem gojący pęknięcia albo zawartość kapsułki z witaminą A oraz E, a następnie załóż bawełniane skarpetki. Pod wpływem ciepła, krem lub zawartość ampułki łatwiej wnikną w skórę i pozwolą mu korzystnie działać na nasze pięty.

 

POCĄCE SIĘ STOPY 

 

Często są jednym z następstw zimy, kiedy chronimy nasze nogi i stopy ubierając ciepłe buty i grube skarpety, przez co skóra ma problemy z oddychaniem i jest stale wilgotna, co stwarza sprzyjające warunki do infekcji grzybiczych. Co zrobić? Wymocz stopy w kąpieli ziołowej. Dokładnie osusz skórę i posmaruj preparatem ograniczającym potliwość. Warto stosować także dezodorant do stóp, a jeśli nosisz zakryte buty, używaj też talku, który wchłania wilgoć. W ciągu dnia, np. w pracy, zmieniaj obuwie na lżejsze. Jeśli zauważysz pierwsze oznaki grzybicy – pęcherzyki na podeszwach i między palcami – po każdym umyciu stóp smaruj skórę preparatem przeciwgrzybiczym, np. z olejkiem z drzewa herbacianego. Im szybciej się zorientujesz, że masz z nią problem tym lepiej, bo nieleczona może okazać się naprawdę bolesna, czego myślę wolelibyśmy uniknąć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.