Profesjonalne skoki spadochronowe

Skoki ze spadochronem, to sport ekstremalny, który skupia wielu fanów i pasjonatów. Miłośnicy tego rodzaju sportu, bez względu na to czy skaczą w tandemie, czy samodzielnie nie zamieniliby go na żadną inną dyscyplinę. Jest to najczęściej początkowo hobby, które przeradza się w zamiłowanie, a następie powoduje, że amatorzy zgłaszają się na kursy spadochronowe.

Szkolenie spadochronowe musi odbyć każdy, kto chce samodzielnie skakać ze spadochronem. Jak każdy kurs składa się on z dwóch części. Ta, na którą czekają wszyscy z utęsknieniem to część treningowa zawsze poprzedzana zajęciami teoretycznymi. Podczas serii teorii poznaje się zasady spadku, ułożenia ciała, poprawnego lądowania, zaznajamia się również z budową spadochronów. To właśnie wiedza z tych zajęć może uratować życie w sytuacji zagrożenia. Kolejny etap najczęściej rozpoczyna się od ćwiczeń na przyrządach naziemnych. Później przechodzi się do fazy skoków z uprzężą, a następnie w otoczeniu instruktorów. Oczywiście początkowe skoki odbywają się na linie, czyli samoczynnie otwiera się spadochron, dopiero później skoczkowie samodzielnie uczą się tej czynności. Osoby, które decydują na wybrany rodzaj kursu muszą dostarczyć odpowiednie zaświadczenie lekarskie, o swoim stanie zdrowia. Nie warto oszukiwać lekarza, gdyż może to się skończyć tragedię w postaci wylewu, czy zawału podczas skoku.

Skoki ze spadochronem to dobra alternatywa dla osób nie lubiących nudy, ale przede wszystkim dla tych którzy kochają adrenalinę.