Przekąski na kinder party

Szukasz pomysłowych przepisów na imprezę urodzinową swojego dziecka? Sprawdź na co zwrócić uwagę i jak przygotować przekąski, które oczarują wszystkich małych gości!

Organizacja przyjęcia dla dzieci to bardzo trudne zadanie. Trzeba zapewnić młodym gościom odpowiednią rozrywkę, ciekawie urozmaicić czas, a także przygotować coś do jedzenia. A jak wiadomo dzieci są wybredne i nie zadowolą się byle czym. Jedzenie na przyjęciu dla dzieci musi być niepowtarzalne – nie tylko smaczne, ale także efektownie podane. Poniżej znajdziecie kilka porad, jak przygotować pyszne przekąski na kinder party.

Bajecznie kolorowo

Aby zachęcić dzieci do jedzenia, przygotowane przez nas przekąski i dania musza przede wszystkim doskonale wyglądać. Nie możemy pójść na łatwiznę i przygotować byle kanapek z szynką serem. Jeśli chcemy zrobić kanapki musza to być niemalże dzieła sztuki kulinarnej. Wszystkie dodatki musza być ułożone w ciekawą kompozycję. Warto także zaopatrzyć się w  kolorowe talerze, kubeczki czy papilotki. Dzięki nim przygotowane dania będą wyglądały jeszcze lepiej. Ciekawym pomysłem jest także zakup lukrowych dekoracji, którymi ozdobimy wypieki.

Na przyjęciu dla dzieci nie ma co porywać się na wystawny obiad czy kolację, składającą się z kilku dań. Na dziecięcej imprezie najlepiej sprawdź się niewielkie przekąski, które można szybko przegryźć i wrócić do zabawy. Doskonale w tej roli sprawdzą się wytrawne muffiny i słodkie babeczki. Takie przekąski na pewno skuszą rozbrykane maluchy do krótkiej przerwy na jedzenie. Muffiny z ciasta marchewkowego z orzechami, w ładnych papilotkach będą wyglądały świetnie ułożone piętrowo na talerzykach. Z kolei babeczki ze słodkim kremem, który można szybko zlizać lub zjeść palcami, na pewno zachwycą wszystkie maluchy.

Owoce w roli głównej

Jeśli tylko nasze przyjęcie przypada na sezon letni, nie może na stole zabraknąć świeżych owoców. Truskawki, maliny czy jagody na pewno spotkają się z aprobatą ze strony zgromadzonych maluchów. Nie możemy ich jednak podać byle jak. Owoce świetnie wypadną w towarzystwie gofrów z bitą śmietaną i oczywiście lodów! Możemy je umieścić w ciekawych kubeczkach lub salaterkach i ozdobić w interesujący sposób.

Jeśli chcemy żeby nasze pociechy w trakcie zabawy zjadły coś treściwego, przygotujmy sałatkę jarzynową lub grzanki z serem. Jak widać, menu na imprezę dla dziecka znacznie różni się od tego, co podalibyśmy dorosłym gościom. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać, że jest to święto naszej pociechy i to właśnie jej musimy sprawić przyjemność. Wiele interesujących porad i wskazówek kulinarnych, można je także znaleźć tu.