Przesłonięcie okien skuteczną barierą przed insektami

Lato to czas beztroski, wakacyjnych podróży, ale najwięcej czasu spędzamy mimo wszystko w domowym zaciszu. Gdy po upalnym dniu przychodzi wieczór, a wraz z nim chłodniejsze powietrze, nie ma nic przyjemniejszego niż zasypianie przy otwartym oknie. I tu pojawia się problem, którym są insekty, zwłaszcza komary, potrafiące bardzo skutecznie uprzykrzyć życie domowników. Czy istnieje panaceum na tę letnią bolączkę? Czy pozostaje nam wyłącznie broń chemiczna, jaką są wszelkiego rodzaju spreje przeciw insektom, nie pozostające obojętne wobec środowiska? Istnieje kilka możliwości przesłonięcia okien, by uniemożliwić przedostawanie się nieproszonych latających gości do naszego domu.

Moskitiera – skuteczna ochrona przed insektami.

Moskitiery dostępne na rynku to już nie tylko kawałek siatki na komary, to bardzo stabilne konstrukcje, wykazujące dużą odporność na działanie warunków atmosferycznych. Dodatkowo pełnią one funkcję ochronną przed wpadającym do pomieszczenia kurzem, pyłem oraz deszczem podczas zacinających opadów. Montowane są bezpośrednio na ramie drzwi balkonowych lub okna, na zewnątrz. Sama moskitiera dostępna jest w bogatej kolorystyce. Montaż odbywa się bezpośrednio do ramy lub zupełnie bezinwazyjnie za pomocą specjalnych blaszek, dzięki czemu pod koniec lata można je z łatwością zdemontować. Ciekawym rozwiązaniem na duże powierzchnie przeszklone są moskitiery przesuwne, które przesuwa się z łatwością po specjalnych prowadnicach zamontowanych na dole i na górze.

Refleksole – nowoczesny wygląd i innowacyjność.

Refleksole z zasady stanowią doskonałą ochronę przed słońcem, wpływając znacząco na obniżenie kosztów związanych z klimatyzacją w pomieszczeniu. Dodatkowo mają za zadanie zaciemnić i zapewnić użytkownikom komfort, którą daje prywatność. Refleksole oprócz już wymienionych, pełnią rónież funkcję moskitiery, gdyż bardzo dokładnie przylegają do ramy okiennej czy drzwiowej – co zapewnia świetną ochronę przed insektami.

Rolety zewnętrzne – doskonały izolator ciepła i akustyczny.

Głównym zadaniem rolet zewnętrznych jest ochrona przed zbytnim nagrzaniem budynku w środku, a także przed deszczem, wiatrem i śniegiem. Stanowi też doskonałe zabezpieczenie przed wszelkimi atakami wandalizmu i kradzieżami (jeżeli są antywłamaniowe). Szeroka gama kolorystyczna daje przyszłemu użytkownikowi możliwość maksymalnego dopasowania produkt do swojego domu. Rolety zewnętrzne dodatkowo mogą być też świetną ochroną przed insektami. Funkcja zdalnego sterowania nimi, również za pomocą smartfona lub tabletu, pozwala odpowiednio przygotować dom na nasz wieczorny powrót, dzięki czemu będziemy mogli spokojnie wyspać się bez obawy że zostaniemy rozbudzeni bzyczeniem komara lub muchy nad uchem.