Przydatne AGD, czyli?

Szeroka dostępność do wag kuchennych powoduje, że coraz trudniej jest nam zdecydować się na konkretny model tego przydatnego urządzenia. Poniższy artykuł przybliży Ci obecną sytuację na rynku sprzętów AGD, dzięki czemu będziesz bardziej świadomy, na co zwracać uwagę przy zakupie swojej wagi kuchennej.

Pierwsze kryterium, jakie powinniśmy sobie obrać przy wyborze wagi, to odpowiedzenie sobie na pytanie: czy interesuje nas waga mechaniczna, czy też elektryczna? W przypadku wag mechanicznych należy uwzględnić różnicę pomiaru sięgającą nawet 20 gramów. Dla niektórych to nieduży margines błędu, ale już dla diabetyka może skutkować złym przeliczeniem kaloryczności posiłku. Zdecydowanie polecamy wagi elektryczne, które są w stanie mierzyć bardzo dokładnie,
a dodatkowo posiadają funkcję wyzerowania wagi (tak zwanego ustawienia wagi na zero
w momencie znajdowania się na nim naczynia).

Drugim bardzo ważnym aspektem jest dobór odpowiedniego obciążenia wagi. Na rynku istnieją trzy grupy wag: do jednego kilograma, do pięciu kilogramów i powyżej pięciu kilogramów (chociaż te spotyka się znacznie rzadziej). Najkorzystniej jest wybrać wagę z drugiego przedziału, raczej nie zdarzy się nam sytuacja, w której jednocześnie będziemy chcieli zważyć więcej niż 5 kg produktu.

Trzeci element to tak zwane funkcje dodatkowe – posiadanie miseczki, wybór wskaźnika jednostki wagowej oraz funkcja zawartości kalorycznej. Dla osób, które bardzo zwracają uwagę na kaloryczność produktów, ostatnia funkcja może być kluczową determinantą zakupu konkretnej wagi. Więcej o urządzeniach przydatnych w kuchni przeczytasz tutaj.