Psycholog dziecięcy

Psycholog dziecięcy UdaneWychowanieRozmaite trudności w relacjach z innymi jak akceptacji samego siebie mogą prowadzić do konieczności odwiedzin poradni zdrowia psychicznego. Niestety tego typu zaburzenia dotyczą również dzieci, które z uwagi na przeżycia, środowisku w którym się wychowują lub naturalna wrażliwość są narażone i podatne na trudności w radzeniu sobie z emocjami, gniewem, cy swoją osobowością.

Pomocnym bywa w tych wypadkach specjalna terapia, którą prowadzą specjaliści danej dzieciny, jak psycholog dziecięcy, psychiatra, neurolog.

Aby skorzystać z możliwości terapeutycznych trzeba najpierw dokonać diagnozy, co może potrwać w zależności od złożoności problemu. Wskazaniem do udziału w terapii u psychologa są nie tylko trudności w poszczególnych umiejętnościach sfery życia społecznego, ale także trudności wychowawcze. W sytuacji kiedy rodzice zgłaszają się z dzieckiem do psychologa dziecięcego wywiad informacyjny zbierany jest nie tylko od dziecka, ale także od rodziców wzywanych pojedynczo i odpytywanych metodycznie. Jeśli problem dotyka dziecka, które jeszcze nie potrafi wyrazić swojej oceny i poglądu sytuacji wywiad opiera się tylko o możliwe badanie dziecka, jak i przede wszystkim o informacje pochodzące od rodziców i opiekunów. Aby analiza psychologiczna była pełna warto zgromadzić szerszy materiał zachowań dziecka w środowisku obcym, rodzinnym, jak i szkolnym, czy przedszkolnym. Rzadko udaje się obiektywnie wyciągnąć wnioski, jednakże zadaniem psychologa jest zwrócenie uwagi na te elementy analizy, które są kluczowe, a jednocześnie bez angażowania się po którejkolwiek ze stron.

Jeden komentarz na temat “Psycholog dziecięcy

  1. My znaleźliśmy bardzo dobrego psychologa przez ranking psychologów na znanym lekarzu,
    choć przyznam, że nie było to łatwe, bo psycholog do kompletnie zbuntowanego i mocno izolującego się dziecka był niemal nie do znalezienia…
    Jednak podejście do dzieci i wiedz, czy doświadczenie nie zawsze idą w parze.
    Ale udało się – chwała:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.