Rehabilitacja – naturalne merody leczenia

W związku ze starzeniem się społeczeństwa oraz zmianą trybu życia na siedzący daje się zauważyć wzrost liczby chorych w poradniach rehabilitacyjnych i ortopedycznych.  Pacjenci udają się do lekarza z przewlekłym bólem kręgosłupa, kłopotami w poruszaniu się, a nawet większą podatnością na kontuzje. Przeważnie wówczas diagnozuje się wszelkiego rodzaju dyskopatie kręgosłupa, zwyrodnienia i stany zapalne stawów. Jak wynika z badań, połowa populacji zgłasza problem z narządem ruchu, trwały lub przejściowy, o różnym nasileniu, jest zatem do przewidzenia dlaczego do gabinetów rehabilitacyjnych ustawiają się kilometrowe kolejki. Na rehabilitantów i fizjoterapeutów jest ogromny popyt, pozostaje pytanie czy w są stanie sprostać zadaniu i pomóc cierpiącym pacjentom? Jak poznać że personel ma faktycznie umiejętności i wiedzę do leczenia? Gdzie można uzyskać najlepszą pomoc?

Niewątpliwie w przypadku choroby narządu ruchu należy działać kompleksowo – poprzez zestawienie kilku różnych zabiegów, powtarzanych systematycznie przez pewien czas. Dlatego warto zorientować się gdzie w najbliższej okolicy funkcjonuje centrum rehabilitacyjne. Takie miejsce pozwoli nam korzystanie z terapii rehabilitacją ruchową. Tego typu metoda leczenia umożliwia szybki powrót do pełnej sprawności ruchowej, zwłaszcza po wszelkich kontuzjach, złamaniach. To wyjątkowo naturalna jak i skuteczna pomoc. Rehabilitacja ruchowa przynosi najwięcej korzyści stosowana równolegle z masażem leczniczym oraz zabiegami przeciwbólowymi (krioterapia, jonofereza oraz laseroterapia). Rehabilitacja kręgosłupa na przykład może się odbywać na zasadzie połączenia różnych technik masażu oraz ćwiczeń w wodzie

Ośrodek rehabilitacyjny stanowi miejsce, w którym pacjent otrzymuje indywidualną dopasowaną rehabilitację. Przy użyciu nowoczesnego sprzętu medycznego oraz z pomocą rehabilitantów ma duże szanse powrotu do zdrowia. Na szczęście coraz więcej takich placówek ma kontrakty z NFZ, więc rehabilitacja oraz masaż nie muszą oznaczać obciążenia domowego budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.