Rower czy jogging, co wybierzesz?

Rower czy jogging?

Dochodzimy do wniosku, że jednak warto się poruszać, ponieważ koleżanka mówi, że bieganie pozwala jej się zresetować i oczyścić umysł, kolega zrzucił kilka kilogramów jeżdżąc do pracy rowerem i zaoszczędził na benzynie. Tylko co wybrać rower czy bieganie?

Na co zdrowie Ci pozwala

Najważniejszą kwestią przy wyborze będzie stan Twojego zdrowia, aby nie było więcej szkody niż pożytku. Jazda na rowerze nie ma wielu przeciwwskazań, bo zawsze można po prostu jechać wolniej, wybrać sobie łagodną trasę. Natomiast jeśli decydujemy się na bieganie, a mamy problemy zdrowotne, warto skonsultować nasze zamiary z lekarzem lub osobą kompetentną w tej dziedzinie.

Pomyśl, co lubisz

Po pierwsze zastanówmy się, co będzie nam sprawiało większą frajdę, ponieważ aktywność fizyczna, która nie będzie dla nas przyjemnością szybko nas zniechęci i nie będziemy konsekwentni w swoich działaniach. Jeśli nie wiemy, co sprawia nam przyjemność spróbujmy przez tydzień regularnie uprawiać jogging, następnie przez kolejny tydzień zaplanujmy jazdę rowerem.

Spalane kalorie

Zarówno bieganie jak i jazda na rowerze są aktywnościami fizycznymi, które spalają sporą ilość kalorii, więc w obu przypadkach systematyczne treningi pozwolą pozbyć się kilku kilogramów.

Ubrania

W obu przypadkach warto, aby ubranie było typowo sportowe, wykonane z oddychających tkanin, które nie wchłaniają potu, są odpowiednio wykrojone, nie uciskają i nie krępują ruchów.

Do biegania najistotniejsze są odpowiednie buty, dedykowane właśnie tej dyscyplinie, co sprawi, że jogging będzie przyjemny i stawy nie będą narażone na urazy.

Sprzęt

Jazda na rowerze to oprócz ubrań bardzo ważny kask, który uchroni nas przed urazami w razie upadku. Natomiast rower wybieramy biorąc pod uwagę zasoby finansowe, osobiste upodobania i wygodę. J