Rower, idealna aktywność

Young woman on the bicycle

Rower jako doskonała aktywność sportowa dla dzieci

 Warto jeździć na rowerze! Wybierając rower zamiast samochodu czy komunikacji miejskiej, wybierasz nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy. Jazda na rowerze wpłynie pozytywnie na Twoje zdrowie i Twoją kondycję, sprawi też, że przyczynisz się do ochrony środowiska. Wybierając rower jako środek komunikacji, nie musisz już czekać na autobus, ani też denerwować się, stojąc w korkach. Po prostu wsiadasz na rower i jedziesz, gdzie chcesz.  Rower jest też doskonałą metodą spędzenia wolnego czasu w wakacje. Wspólny wypad na rowery to dobry pomysł dla całej rodziny!

Rowerem po zdrowie

Jazda na rowerze, jak każda aktywność fizyczna, poprawi Twoją formę i wpłynie na Twoje zdrowie. Ten rodzaj wysiłku fizycznego poprawia wydolność organizmu, podnosi poziom „hormonów szczęścia”, wspomaga też odchudzanie. Spokojną jazdę na rowerze zaleca się także chorym kardiologicznie, jako jednostajną, miarową aktywność wspomagającą pracę serca, płuc i układu krwionośnego. Jazda na rowerze pomoże Twojemu dziecku zachować zdrowy kręgosłup.

Rower jako wyznacznik ekologicznego stylu życia Dbanie o środowisko stało się modne nie bez przyczyny. Postępujące zanieczyszczenie środowiska, spowodowane między innymi nadmiernym wydzielaniem spalin, jest problemem na skalę globalną. Ograniczenie jazdy samochodem, na rzecz korzystania z roweru, może stać się pierwszym krokiem do świadomego wybrania ekologicznego stylu życia.

Będąc na wakacjach, przemyśl kwestię wycieczek rowerowych. W wielu miejscach można wypożyczyć rowery dla całej rodziny.

Jeśli na wakacje wybierasz się z dzieckiem, istotną kwestią jest kwestia podróży.