Rowerowe wycieczki – o czym warto pamiętać?

Rodzinne wycieczki

Wyprawa rowerowa z własnymi dziećmi zarówno dla rodzica, jak i malucha, jest przeżyciem niezwykłym i zapadającym w pamięci. W końcu wiadomo, że najszczęśliwsze chwile to te spędzone
z dziećmi. Zwłaszcza na wycieczkach rowerowych lub pieszych wędrówkach. Jednakże należy pamiętać, że tam gdzie dzieci, tam i kłopoty. Jak sprawić, aby rowerowy wypad okazał się bezpieczny? Na te oraz inne pytania postaramy się udzielić odpowiedzi w niniejszym artykule.

Kask – podstawa bezpiecznej wycieczki

Niezbędnym minimum, jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszego dziecka, jest kask rowerowy chroniący głowę przed poważnymi urazami. Pamiętajmy, „lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Na co zwrócić uwagę podczas kupna kasku? Kluczowe znaczenie ma rozmiar, kask kategorycznie nie powinien zsuwać się na oczy oraz spadać z głowy. Stanowczo odradzamy kupno większego kasku, ponieważ nasze dziecko ciągle rośnie. Jest to poważny błąd, którego powinniśmy unikać. Aby poprawnie wybrać kask należy zmierzyć obwód głowy dziecka, nic więcej! Każdy kask ma około 5 cm regulację, dzięki czemu dopasujemy go do główki dziecka. Ważną kwestią jest również komfort. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na wentylację, powietrze powinno cyrkulować wzdłuż kasku. Ważna jest również waga kasku, odradzamy kupno ciężkich modeli, gdyż mogą one powodować ból w okolicach szyi naszej pociechy. Pamiętajmy również o paskach. Idealnie, gdy przednie paski
w kasku zamocowane są na sztywno w przedniej części skorupy, natomiast tylne – wychodzą
z jednego miejsca. Takie rozmieszczenie pozwala na optymalną regulację kasku. Warto wybrać kask posiadający daszek, dzięki czemu dziecko będzie chronione przed oślepiającym słońcem.

Pamiętajmy, że nawet najlepszy kask nie jest w stanie zagwarantować pełnego bezpieczeństwa naszej pociechy, jednakże skutecznie niweluje ryzyko urazu głowy. Zdecydowanie odradza się zakup używanych kasków! Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo własnego dziecka, sięgaj po markowe i przede wszystkim nowe produkty, ponieważ zdrowie dziecka jest najważniejsze. Zobacz więcej.