Rowerowe wycieczki z małymi dziećmi

Wycieczki rowerowe to czas niezwykłej i niezapomnianej zabawy zarówno dla każdego rodzica, jak i kilkuletniego brzdąca. W dobie komputerów, samrtfonów i tabletów, coraz mniej dzieci sięga po rower jako prezent na urodziny lub komunię. Jednakże, gdy nasza pociecha zdecyduje się na taki podarunek, powinniśmy bezwzględnie zadbać o jej bezpieczeństwo. Jak tego dokonać? Zapraszamy do lektury!

Podstawowym środkiem zapewniającym bezpieczeństwo naszej pociechy jest kask rowerowy, który stanowi ochronę głowy. Pamiętajmy, że sam kask zdecydowanie nie wystarczy. Łokcie, kolana lub nadgarstki, to również części ciała, które łatwo stłuc lub złamać. Aby zapobiec takiemu tokowi wydarzeń, zaleca się kupno specjalnych dodatkowych ochraniaczy na wymienione powyżej części ciała.

Podczas zakupu ochraniaczy powinniśmy kierować się podobnymi kryteriami, jak
w przypadku kasku. Ważna jest przede wszystkim wytrzymałość, nie warto oszczędzać i kupować produktu o niskiej jakości oraz wytrzymałości, gdyż nie mamy pewności, czy sprzęt zapobiegnie kontuzji. Ponadto należy pamiętać o odpowiednim dopasowaniu, ochraniacze nie powinny być zbyt duże i luźne. Odradza się kupno ochraniaczy o większym rozmiarze z myślą, że wkrótce nasza pociecha znowu urośnie. Komfort to również ważna kwestia, warto więc zadbać, aby zakupione ochraniacze nie były zbyt ciężkie i nie krępowały ruchów dziecka.

Pamiętajmy, że nawet najlepszy zestaw ochraniaczy wykonanych z wytrzymałych materiałów nie jest w stanie zagwarantować pełnego bezpieczeństwa naszej pociechy, jednakże skutecznie redukuje ryzyko kontuzji. Jeśli nasze dziecko uwielbia wycieczki rowerowe i czeka z utęsknieniem na sezon rowerowy, powinniśmy zapewnić mu odpowiedni sprzęt ochronny. Zobacz więcej.