Rozstępie zniknij, czyli laser naprawdę pomaga!

rozstepyRozstępy to poważny problem natury estetycznej, z którym borykają się nie tylko kobiety. Pojawiają się one na ogół wtedy, kiedy drastycznie zmienia się waga ciała. Swoim wyglądem przypominają blizny. Niestety, kiedy przyjmą biały kolor ich usunięcie jest niezwykle trudne. Pomocne okazuje się być leczenie laserowe.

Rozstępy – co to takiego?

Kiedy nasz organizm zaczyna zwiększać ilość produkowanego kortyzolu, dochodzi do pojawienia się rozstępów. Sytuacja ta ma miejsce w czasie ciąży, przybierania na wadze i okresu dojrzewania.

Nadmierne ilości kortyzolu sprawiają, że funkcjonowanie fibroblastów ulega upośledzeniu. Produkują one zbyt słabe i niezwykle kruche włókna kolagenowe, które nie rozciągają się i pękają. W ten prosty sposób dochodzi do pojawienia się na skórze rozstępów, czyli brzydkich pręg, które w końcowym stadium rozwoju przypominają blizny. Niektóre osoby czują pieczenie lub swędzenie w momencie, kiedy rozstępy się pojawiają. W zdecydowanej większości przypadków ich pojawienie się jest wielkim zaskoczeniem. W przypadku pań rozstępy na ogół lokują się na biodrach, udach i piersiach. U mężczyzn dostrzec można je w okolicy dolnej części pleców. Panowie, którzy intensywnie ćwiczą na siłowni, narażeni są na pojawienie się rozstępów na obręczy barkowej.

Jak pozbyć się rozstępów?

Kiedy rozstępy przyjmą białą czy perłową barwę, ich całkowite usunięcie jest w zasadzie niemożliwe. Współczesna medycyna estetyczna i laseroterapia dają jednak możliwość znacznej ich redukcji – rozstępy nie tylko będą mniej widoczne, ale również nie będą tak wyczuwalne w dotyku. Ośrodek laseroterapii Lasermed z Nowego Targu oferuje zabieg laserowego usuwania rozstępów, który daje naprawdę dobre efekty. Laserowe leczenie rozstępów to obecnie najbardziej skuteczna metoda w walce z tym defektem kosmetycznym – wyjaśniają specjaliści z ośrodka Lasermed. Trzeba jednak pamiętać, że na ostateczny efekt wpływ ma faza rozwoju rozstępów, w jakiej zdecydowano się na zabieg.

Czy laserowe leczenie rozstępów jest bezpieczne?

Specjaliści z zakresu medycyny estetycznej i regeneracyjnej mówią, że jest to jedna z bardziej bezpiecznych metod, które są obecnie stosowane. Leczenie laserowe rozstępów nie wiąże się z żadnym ryzykiem infekcji czy powstawania zbliznowaceń. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, na jej powierzchni mogą również znajdować się pęcherze – bardzo szybko jednak sytuacja wraca do normy. Zabieg nie boli, ale w wielu gabinetach dla zwiększenia komfortu pacjentów o niskiej tolerancji na ból stosuje się maść znieczulającą. Po zabiegu trzeba jedynie pamiętać o tym, aby przez mniej więcej miesiąc nie wystawiać na działanie promieni słonecznych tej części skóry, która objęta była leczeniem. Może to bowiem skutkować pojawieniem się zmian barwnych, których nie da się usunąć.

Na jakie efekty można liczyć?

Jak zostało wspomniane na początku – białych rozstępów nie da się całkowicie usunąć. Nawet laserem. Ale zabieg sprawia, że ich powierzchnia się wygładza, przez co stają się zdecydowanie mniej widoczne i nie czuć ich już tak wyraźnie. Poprawie ulega także kondycja skóry – jest bardziej gładka, napięta, jędrna, co chroni ją przed pojawieniem się kolejnych rozstępów. Plusem laserowego leczenia rozstępów jest fakt, że zabieg nie wyłącza – nawet na krótko – z normalnego funkcjonowania. Nie wymaga zwolnienia lekarskiego – do pracy można wrócić jeszcze tego samego dnia.

Laserowe usuwanie rozstępów nie jest zabiegiem tanim, ale daje naprawdę dobre efekty. Pomaga znowu poczuć się pewnie i atrakcyjnie, co niewątpliwie przekłada się na poczucie własnej wartości. Dzisiaj rozstępy nie są już wyrokiem! Więcej informacji o zabiegu znajdziesz na stronie: http://www.lasermed.com.pl/24/rozstepy.