Rynki finansowe zaniepokojone sytuacją w Polsce

konto-bankoweW ostatnich tygodniach, głównie z racji niespodziewanych i niepokojących decyzji nowego rządu w Polsce, najważniejszy wskaźnik giełdowy – radzi sobie fatalnie. Od pewnego czasu wskaźnik WIG20 odnotowuje kolejne minima, co coraz bardziej niepokoi inwestorów. Z szczegółowych porównań ekspertów wynika także, że kiedy  w 2015r. niemiecki DAX zyskał na wartości ponad 10%, to rodzimy WIG20 skurczył się o niemal 20%.

Radzimy więc sobie gorzej m.in. od Francji, Wielkiej Brytanii i większości pozostałych krajów leżących w naszej części kontynentu.

W ostatnich dniach słabiej od krajowego indeksu dużych spółek wypadły jedynie wskaźniki parkietów w takich państwach jak Grecja, Cypr i Ukraina.

Należy tutaj jednak zauważyć,że pierwsze dwa z w/w państw zmagały się w ostatnim czasie z o wiele poważniejszym kryzysem niż obecna polityka w Polsce: na Ukrainie od miesięcy trwają walki z rosyjskimi separatystami.

Odkąd rządzaca w Polsce partia Prawo i Sprawiedliwość zaczeła podejmować radykalne decyzje gospodarczo- medialno – konstytucyjne, coraz gorsza jest również sytuacja polskiej złotówki na rynku walutowym. Trend spadkowy polskiego złotego widać tu już od wyborów prezydenckich, czyli od maja 2015r.

Jeden komentarz na temat “Rynki finansowe zaniepokojone sytuacją w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.