Salon inspirowany wiosną

Wiosną żyjemy, zakochujemy się, jesteśmy wypełnieni energią, zaczynamy planować letnie podróże, wychodzimy z domu – przerabiamy, sprzątamy wszystko to, co bezpowrotnie kojarzy nam się z zimą. Choć na kilka miesięcy chcemy zapomnieć o tym co zimne, ciemne, pochmurne. Wiosenny czas, to naprawdę duża dawka energii, przy okazji której chce nam się więcej aniżeli podczas trwania innych pór roku.

Salon – dla wielu to strategiczne miejsce w domu. Bez niego trudno sobie wyobrazić możliwość stworzenia rodzinnej atmosfery, obcowania z bliskimi. Wspólne popołudnia na kanapie to zawsze najchętniej wybierany wypoczynek.

Salon z tzw. duszą to marzenie każdego z nas. Niestety nie wszyscy potrafimy takowy stworzyć. Brakuje nam zwykle odrobiny odwagi, chęci i czasu, aby dopiąć wszystko w przenikającą się całość. Tymczasem wiosna, idealnie nas do tego zapędza, nastraja i namawia do działania. Odświeżony wiosennym wiatrem salon, zwykle przybiera formę pomieszczenia, na które mamy po prostu ochotę, do którego chce się powracać po niefortunnym dniu w pracy.

Jakie wiosenne dodatki będą najciekawsze?

Przede wszystkim te, które wybierzemy z serca. Staną się elementem naszej tożsamości. Zdradzą rąbka tajemnicy, ale jednocześnie zbudują piękny nastrój tajemniczości. Wiosenne dodatki to przede wszystkim kolory: duża dawka pasteli, w tym różu, mięty, błękitu, żółci, bieli.

Kolory powiększają optycznie pomieszczenie, sprawiają, że wreszcie oswobadza się ono z ciemnej otchłani zimowej. Salon budzi się i chce żyć wiosną.

Oprócz jasnych kolorów bawmy się również kwiatami. Niech ten piękny, bardzo świeży motyw pojawi się na obiciach mebli, na porcelanowych kubeczkach. Przecież kwiaty powinny zawsze znajdować się na naszym stole. Jeśli nie prawdziwe w formie ciętych bukietów lub dekoracyjnych doniczek to sztuczne, zebrane luźno w szklane pojemniki.

Wiosna to lekkość

Pozbądźmy się zatem z naszego salonu wszystkiego co ciemne, trochę szare i ponure. W pomieszczeniu tym ma nastać lekkość, mamy poczuć wiosenny powiew. Trudno będzie go powąchać przez ciężkie kotary, grube koce, narzuty na łóżko. Pozbądźmy się zatem wszystkiego, co mogłoby niepotrzebnie obciążać nasz krajobraz, to jest nam po prostu niepotrzebne. Zresztą schowane gdzieś głęboko w szafie spokojnie przezimuje do kolejnego sezonu.

Wiosnę da się poczuć

Zwłaszcza, jeśli przejdziemy się po kwitnącym sadzie. Tutaj piękną wonią pachną kwiaty, które dopiero co wydobyły się z pąków. W naszym domu powinniśmy także wydobyć takie piękne wonie. Wystarczy, że użyjemy w tym celu zapachów do powietrza lub zadbamy o świeże kwiaty. Niech ta wiosenna woń przenika w nasze wnętrza. Wówczas poczujemy się znacznie lżej, bo wiosennie.

Wiosenny salon to wiele pracy włożonej ze strony właścicieli domu. Pięknych dodatków nie brakuje co prawda w sklepach, ale trzeba je jeszcze umieć zestawić, a to już nie lada sztuka. Więcej porad aranżacyjno-wnętrzarskich znajdziesz na stronie sklepu z artykułami do wykończenia wnętrz Trzebnica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.