Samoopalacze – czy warto ich używać

Piękna pogoda za oknem aż kusi, by wyjść na spacer bądź spotkać się z przyjaciółmi. Krótkie bluzki i spódniczki czekają w szafie aż je założysz. Niestety po trudnym okresie, jakim jest zima, Twoje nogi nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Prawdopodobnie są blade lub sine.

Jest jednak na to sposób. Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej opalenizny, a nie masz czasu na solarium, użyj samoopalacza. Użycie tego kosmetyku przynosi efekty od razu, jednakże taka opalenizna nie wygląda naturalnie, a źle nałożony specyfik wygląda nieestetycznie.

Jak prawidłowo dobrać samoopalacz?

Nim zdecydujesz się zastosować samoopalacz na całe ciało, zrób test w niewidocznym miejscu, żeby upewnić się, że kosmetyk nie wywołuje wysypki bądź alergii. Zaleca się, by używać samoopalaczy z zawartością wyciągu z owoców oraz takich, które chronią przed szkodliwymi promieniami UV. Kwasy owocowe wygładzają skórę, co pozwala na równomierne rozprowadzanie kosmetyku. Dostępne na rynku samoopalacze można znaleźć w formie sprayu, kremu, emulsji oraz żelu. Metodę nakładania oraz konsystencję należy dobrać odpowiednio do rodzaju skóry.

Aplikacja samoopalacza

By prawidłowo nałożyć samoopalacz, zaleca się rozprowadzenie kosmetyku na dłoniach. Bezpośrednie nałożenie na twarz czy dekolt może grozić ciemniejszymi przebarwieniami. Na zgięciach nóg i rąk warto usunąć nadmiar samoopalacza, by uniknąć nierówności.

Zanim się ubierzesz, po zaaplikowaniu opalacza na ciało należy odczekać kilka minut aż cały się wchłonie. Jeżeli założysz ubranie na świeżo nasmarowane ciało, zniszczysz ubrania, ponieważ samoopalacz zostawia ciężkie do usunięcia plamy.

By uzyskać efekt ładnej opalenizny, kosmetyk należy stosować przez kilka dni. Gdy wystąpią przebarwienia, najlepszym sposobem na odbarwienie bądź rozjaśnienie skóry jest wcieranie soku z cytryny w dane miejsce. Samoopalacz to dobra alternatywa, ale tylko wtedy, gdy prawidłowo go użyjesz. Nieumiejętne zastosowanie przyniesie odwrotne efekty, a skóra będzie wyglądała bardzo nieestetycznie. Z samoopalacza najczęściej korzystają kobiety. Niektóre stosują go również idąc na plażę. Okres letni to dobry czas na zapoznanie się również z akcesoriami plażowymi. Zobacz więcej.