Skuteczny marketing to ten wirusowy

Reklamy, wszędzie nieustające reklamy, bannery, spoty, hasła i inne, copywritterskie wymysły – z tym możemy się spotykać na co dzień, nie tylko w gazetach, telewizji, i na ulicach, ale przede wszystkim w Internecie. Irytuje Was to? W sumie ciężko powiedzieć, że nie. Większość z nas w momencie wyłącza takowy przekaz, nawet nie zapoznając się z jego treścią. Dlatego firmy zaczynają wymyślać jakieś alternatywy dla reklamy, posługując się tzw. marketingiem wirusowym. Bardzo ciekawym i jak się później okazało, efektywnym zabiegiem była kampania stworzona przez firmę Positive Power, dla sklepu 8a. Humorystyczne, ale zarazem bardzo poważne i konkretne podejście do sprawy zadecydowało o tym, że o sklepie zaczęło być głośno. To oczywiście tylko przykład (konkretnie chodzi o koszulkę Muscle Pro), ale potwierdza on efektywność niekonwencjonalnych środków reklamy i promocji.

Z biegiem czasu utarło się takie powiedzenie, że ludzie uwierzą we wszystko, co zobaczą w internecie, a jeśli jeszcze jest to oznaczone cytatem mniej lub bardziej znanej osoby, to nawet nie trzeba tego bardzie promować. Podobnie było w przypadku wspomnianej kampanii, gdzie swój udział miała firma Positive Power. Według informacji zawartych w tekście, do sprzedaży miała trafić rewolucyjna koszulka, wyposażona w szereg systemów odpowiadających za między innymi dostęp do Internetu, brak chrapania, przyrost mięśni i redukcję tkanki mięśniowej. To wszystko okazało się faktem, ale ludzie tak się zaciekawili, że sami zaczęli to promować między sobą, udostępniając linki na portalach społecznościowych, wrzucając informacje na swoje konta, podsyłając treści innym…

 

Działania Positive Power i 8a – przykłady za którymi warto podążać

Powyższe działania mówią jednoznacznie – warto odstąpić od tradycyjnych form reklamy, i zająć się tym bardziej niekonwencjonalnymi, nawet nie skierowanymi w głównej mierze na samą promocję, ale zawierające unikalne teksty i kompozycje. Takie coś na pewno pozwoli wybić się z tego szarego tłumu konkurencji. Jak pokazał raporty, zabiegi firmy 8a i Positive Power przyniosły bardzo wymierne korzyści, w przypadku wzrostu zainteresowania samą firmą i liczby odwiedzin samej witryny sklepu, a to już powinno przełożyć się na większe efekty sprzedażowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.