Smartfon + tablet vs. phablet

Wielu użytkowników gubi się już w nazewnictwie sprzętów elektronicznych: smartfon, tablet, iPad, phablet, iPhone, laptop, palmtop… można wymienić jeszcze wiele innych nazw. Pod każdą z nich jednak kryje się konkretny sprzęt o unikalnych funkcjach, których nie ma żaden z pozostałych.

Smartfon to urządzenie o rozszerzonych funkcjach telefonu komórkowego. Służy głównie do dzwonienia i wysyłania wiadomości SMS, ale jego działanie pozwala na dość wygodne korzystanie z internetu, łatwego dostępu do poczty elektronicznej, a dzięki unikalnym aplikacjom, użytkownik może bez problemu korzystać z usług bankowych, czy kupić bilety. Smartfony sprawdzą się idealnie dla użytkownika, któremu znudziły się telefony tradycyjne i oczekuje czegoś więcej.

Tablet coraz częściej zastępuje komputer. Jest wygodny, bo niewielki, a z drugiej strony przekątna wyświetlacza powyżej 7 cali pozwala na znacznie łatwiejsze korzystanie z internetu, niż za pośrednictwem smartfona. Jednak nieczęsto wybierzemy się z tabletem do miasta, ponieważ może okazać się zbyt duży, żeby zmieścić go w torebce. Tablet w kieszeni – też nie jest to możliwe.

Phablet jest połączeniem smartfona i tabletu. Przekątna, jaką ma wyświetlacz to 5-7 cali. Pozwala nie tylko na prowadzenie rozmów, ale znacznie wygodniej korzysta się za jego pomocą z internetu. Jest jednak na tyle niewielki, że z łatwością użytkownik włoży go do torebki i w oczekiwaniu na znajomych w kawiarni wygodnie przeczyta na phablecie wiadomości z kraju i ze świata. Phablet w dzisiejszych czasach to rozwiązanie niemal idealne. Choć wielu użytkowników telefonów komórkowych nie potwierdzi, że wygodnie trzyma się go przy uchu. Szczególnie kobiety, które mają mniejsze dłonie, Phabletu mogą nie docenić. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.