Sposób, aby stworzyć paczkę baletową

W tym poście napiszemy, w jaki sposób stworzyć najważniejszą część stroju baletnicy – czyli paczkę baletową. Wbrew pozorom nie jest to zbytnio ciężkie do zrobienia, dlatego z pewnością, że nikt nie nie będzie miał z tym większych problemów.

Spódniczka tutu przechodziła dużo przeistoczeń, aby dojść do swego dzisiejszego wyglądu. Jej archetypem jest spódnica złożona z dużej ilości warstw tiulowych długa do połowy łydki. Wtedy za nieprzyzwoite uważano nawet spódniczki sięgające kolan i z tego powodu nawet baletnice były zmuszone przyporządkować się do tej reguły, nawet jeśli podczas tańczenia nie było to za bardzo wygodne.

Obecnie paczka baletowa ma dwie postaci: może to być całkowicie usztywniona, pod kątem prostym odstająca od bioder spódnica, ale także bardziej luźniejsza przypominająca swym kształtem dzwoneczek. Po tym niedługim wstępie przejdźmy do części zasadniczej!

W jaki sposób stworzyć spódniczkę tutu?

Będziesz potrzebować:

– rolki z tiulem
– elastyczna gumka
– wstążka
– nożyczki oraz metr

Metoda wykonania:

Rozpocznij od tego, aby odmierzyć oczekiwaną długość spódnicy, a następnie skroić w miarę wąskie paski posiadające podwójne odmierzone wcześniej długości. Teraz wymierz odpowiednią ilość elastycznej gumki i zwiąż ją. W kolejnym etapie należy złożyć w pół uprzednio skrojone elementy i dokładnie zawiązać je na gumce w taki sposób, aby nie było żadnych luk. Na sam koniec weź ozdobną wstążkę i owiń tiulowe supełki na gumce, wykonując sploty pomiędzy częściami tiulu. Jeśli zostanie Ci nieco wstążki możesz zrobić z niej piękną kokardkę.

W zasadzie to już jest wszystko – Bierzcie się do roboty!