Sprzedaż sukni ślubnej – może komis?

suknie-slubneSuknia ślubna to jeden z najważniejszych elementów całej ceremonii zaślubin. Dla każdej kobiety strój na ten wyjątkowy dzień ma szczególne znaczenie. Panie wybierają kreacje ślubne z niezwykłą starannością, kierując się nie tylko gustem i modą, ale też intuicją i emocjami, jakie wzbudza w nich konkretny model. W takiej sytuacji nie powinno dziwić, że kobiety gotowe są wydać prawdziwe krocie na suknię, która wyda im się idealna.

Tylko we właściwej kreacji panna młoda będzie czuła się komfortowo i szczęśliwie, a dobre samopoczucie młodej pary jest jedną z istotniejszych kwestii w najważniejszym dla nich dniu.

Niestety, suknie ślubne mają to do siebie, że rzadko używane są więcej niż jeden raz. Nawet jeśli włożone zostają jeszcze na sesję zdjęciową lub na odnowienie przysięgi małżeńskiej, to najczęściej i tak przez kolejne lata przechowywane są w szafie, pełniąc już tylko rolę pamiątki. Z tego powodu część pań decyduje się na sprzedaż sukni, która – mimo kojarzących się z nią, wspaniałych wspomnień – nigdy już nie będzie przydatna w ich życiu. Niejednokrotnie suknie ślubne sprzedawane są na popularnych portalach sprzedażowych lub oddawane do komisu. Tę drugą opcję oferują też niektóre salony ślubne, np. Emmi Mariage, które przyjmują używane kreacje od swoich wcześniejszych klientek.

Jedną z największych zalet komisu jest fakt, że ten kanał sprzedaży daje większe szanse na znalezienie kupca. Jest to możliwe, ponieważ oddawane suknie, jeszcze przed wystawieniem do sprzedaży są specjalistycznie czyszczone, a w razie takiej potrzeby, profesjonalni krawcy naprawiają drobne uszkodzenia. Oddawane do ponownej sprzedaży suknie są więc w stanie niemal idealnym, co zdecydowanie zwiększa szansę na to, by zainteresowały sobą kolejną kobietą. Szansę sprzedaży podnosi także fakt, że używane suknie wyceniane są przez sprzedawców mających duże doświadczenie w handlu sukniami ślubnymi i doskonale wiedzą, jaką cenę można zaproponować za kreację w określonym stanie.

Dla kobiet, które zdecydują się na sprzedaż swojej sukni ślubnej, oddanie jej do komisu jest najlepszą opcją, ponieważ to rozwiązanie proste i komfortowe. Nie trzeba nawiązywać osobistego kontaktu z potencjalnymi kupcami, co pozwala oszczędzić czas i energię. Poza tym nie uczestniczy się w samej sprzedaży, spokojnie czekając, aż komis poinformuje o zainteresowaniu konkretną suknią i zaproponuje wypłatę pieniędzy pochodzących z jej sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.