Stomatolog dla Dziecka to Strach. Jak Pomóc?

Dentysta? „O nie! Pomocy!” – to najczęstsza odpowiedź, niestety nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Przeważnie złe skojarzenia ze spotkaniem z lekarzem stomatologiem wiążą się z traumatycznymi doświadczeniami w trakcie pierwszej wizyty w gabinecie dentystycznym.
dziewczynka u dentysty stomatolog dla dziecka
Wybór pana czy pani stomatolog dla dziecka to znacząca decyzja – istotne żeby pierwsza wizyta naszej pociechy była dobrze zapamiętana – wszak pomoże to uniknąć niechcianej szarpaniny podczas następnych wizyt czy przekupywania dziecka tym i owym. Poświęcając chwilę na podjęcie tej z pozoru marginalnej decyzji, zapewniamy sobie jako opiekunom poczucie komfortu, a naszym dzieciom fachową pieczę dentystyczną.

Najlepiej wybierać miejsca, które mogą pochwalić się dużym doświadczeniem, a tym samym uzyskać solidną wiedzę i przekonać się, że sposób rozwiązywania pierwszych dentystycznych problemów może zaważyć na postrzeganiu dentysty już w dorosłym życiu. Jeśli mieszkasz w niewielkiej miejscowości najlepiej będzie jeśli wybierzesz się do większego miasta jak Kraków, Wrocław czy Warszawa.Nie obawiajmy się więc. Czas odczarować dentystę. Istnieją gabinety dentystyczne, które mogą wywoływać złe skojarzenia, ale są też takie, do których spokojnie się wchodzi i wychodzi z wyrazem ulgi na twarzy zamiast bolesnym grymasem. Zaufajmy, że są gabinety, które wyróżniają się w porównaniu do innych przychodni: są nie tylko barwnie udekorowane, ale – co najbardziej istotne – posiadają wyszkoloną i przyjaźnie nastawioną kadrę, zarówno do maluchów, jak i dorosłych.

Twoja obawa przed dentystą dziś może być twoim strachem przed uśmiechaniem się za kilka lat. Więc przestań się bać dentysty i potraktuj go nie jak czarnoksiężnika, ale jak pomocnego czarodzieja.  Nieprzyjemne, a wręcz odstraszające swym wyglądem przyrządy, jakimi posługuje się pan lub pani w białym fartuchu, mogą powodować dreszcze. A gdy to tego dojdzie skojarzenie uciążliwego dźwięku i charakterystycznego farmakologicznego zapachu, to zrażeni pacjenci często wolą cierpieć zamiast zdecydować się na umówienie spotkania z dentystą. A niestety, takie zachowania sprzyjają komplikacjom i stwarzają niebezpieczeństwo jeszcze większych kłopotów z naszymi zębami. Dlatego też tak bardzo istotna jest pierwsza wizyta w gabinecie dentystycznym. Rodzice powinni być świadomi tego, jak istotne dla każdego dziecka jest nawiązanie przyjaznych relacji w ciągu pierwszych prób zapoznania się z działaniem gabinetu i specyfiką pracy dentysty.

Rozwiązywanie pierwszych problemów stomatologicznych pociech wymaga delikatności i racjonalnego podejścia zarówno ze strony rodziców jak i doktora. Im wcześniej zadbamy o zdrowie jamy ustnej naszych dzieci, tym skuteczniej zaoszczędzimy im późniejszych kłopotów z takimi przypadłościami jak kamień nazębny, próchnica czy pierwsze ubytki. Wpiszmy w wyszukiwarkę: stomatolog dla dziecka kraków, bądź stomatolog dla dziecka warszawa, a przyjazny Google da nam kilka podpowiedzi. Jeżeli nie masz czasu na przeszukiwanie zasobów wyszukiwarki, sprawdź starowiczdental.pl. Najważniejsze, żeby nie zadowalać się superlatywnymi zapewnieniami – sprawdzajmy miejsca, do których się wybieramy. W szczególności kiedy mamy możliwość oszczędzić lęku naszym pociechom w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.